Nowe oświetlenia dla pracowników przemysłu

Specjaliści ds. utrzymania ruchu, mechanicy i inni pracownicy przemysłu mogą pracować wygodniej i bezpieczniej. Pomogą w tym nowe modele oświetlenia ATEX od polskiego producenta.

Sprzęt wrocławskiej firmy Mactronic, polskiego lidera branży oświetlenia przenośnego, dedykowany jest osobom, które w codziennej pracy potrzebują niezawodnego źródła światła. Latarki ATEX, dopuszczone do użytkowania w strefach zagrożonych wybuchem, usprawniają kontrolę stanu maszyn i bezpieczeństwa produkcji w zakładach przemysłowych. Są też odporne na wodę, upadki, przygniecenia i pył.

Bezpieczna i kątowa

Przykładem oświetlenia spełniającego wymagania unijnej dyrektywy ATEX jest ręczna latarka kątowa M-Fire AG. Wyposażona w wysokiej jakości diodę Cree XP-G LED latarka emituje światło o mocy 200 lumenów, co pozwala świecić na odległość 240 metrów. Latarkę cechuje długi czas działania – zasilana 4 bateriami AA M-Fire AG pracuje w dwóch trybach (100 i 50 %) przez około 40 godzin do zgaśnięcia. Może być montowana na pasie lub do ubrania przy pomocy specjalnego klipsa. Uzyskany certyfikat ATEX pozwala na zastosowanie latarki bezpośrednio w strefie zagrożenia wybuchem.

Do najcięższych warunków

Certyfikat ATEX posiadają również latarki diodowe M-Fire, występujące w modelach 02 i 03. To nowe wersje latarki M-Fire, które podobnie jak ich poprzednik posiadają śrubę zabezpieczającą przed przypadkowym odkręceniem głowicy oraz zawór uwalniający nadmiar gazu. Oba modele są zasilane 4 bateriami AA, odporne na wodę (IP67) i upadki z wysokości jednego metra. M-Fire 02 wyposażono w diodę Cree XP-E LED o mocy światła 120 lumenów i zasięgu ponad 170 metrów. Z kolei wersja 03 to dioda Cree XP-G2 o mocy 157 lumenów i zasięgu 117 metrów. Latarki są bardzo wytrzymałe – mogą świecić do 13 godzin (M-Fire 03) i 69 godzin (M-Fire 02). Mogą pracować z nakładkami sygnalizacyjnymi.

Gdy potrzeba wolnych rąk

W miejscach, gdzie bezpieczeństwo i wygodę gwarantują wolne ręce, znakomicie sprawdzi się latarka czołowa M-Fire HL. Wyposażono ją w zawór uwalniający nadmiar gazów, który stanowi dodatkowe zabezpieczenia z punktu widzenia miejsc zagrożonych wybuchem. Wyposażona w diodę Cree XP-G2 latarka jest zasilana 3 bateriami AAA i emituje światło o mocy 150 lumenów na odległość 100 metrów. Pracuje w 2 trybach i świeci nieprzerwanie nawet przez 4,5 godziny. Mała waga (180 gramów) sprawia, że noszenie jej na głowie lub kasku nie stanowi znaczącego obciążenia.