Nowe rozwiązanie EXTRUDE HONE™ MF PROGRESS™ umożliwia optymalną regulację przepływu w systemach paliwowych

Producenci systemów paliwowych szukający optymalnych warunków przepływu paliwa wymagają elastycznej obróbki przetłoczno-ściernej oraz możliwości testowania szybkiego przepływu w celu uzyskania precyzyjnych, zoptymalizowanych geometrycznie otworów w licznych wariantach konstrukcyjnych.

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie Kennametal Precision Surface Solutions® ogłasza wprowadzenie EXTRUDE HONE™.

MF PROGRESS, następnej generacji rozwiązania pozwalającego na optymalizację przepływu i dokonywanie pomiaru przepływu, charakteryzującego się dokładnością kierowania przepływu +/-1%. Rozwiązanie jest przeznaczone do otworów 100-350 um znajdujących się w częściach o średnicy mniejszej niż 30 mm, przy wartości przepływu do 5 L/min. Dodatkowo MF PROGRESS zapewnia wyjątkową wartość dodaną Flexibility Through Modularity ( elastyczność dzięki modułowości), mówi Sharath Shankaregowda, menedżer ds. produktu Kennametal Precision Surface Solutions MICROFLOW. Klienci korzystają z autonomicznej konstrukcji modułowej dla każdego procesu (szlifowania, zmywania, testowania przepływu etc.) oraz z konfigurowalnego sprzętu ( rozdzielnice, przetwornice częstotliwości itp.)

Klienci podkreślają, że dodanie tak zaawansowanych opcji procesowych może pomóc komponentom w spełnianiu coraz bardziej surowych regulacji rządowych, takich jak CAFÉ w Ameryce Północnej, EURO6 oraz spodziewana norma EURO7 w Europie i standardy PRC w Azji, które skupiają się na redukcji emisji CO2. EXTRUDE HONE™ MF PROGRESS zapewnia perfekcyjne rozwiązanie w zakresie ulepszania produkcji i wykańczania powierzchni. Wszystkie te korzyści są osiągane za pomocą maszyny mniejszej o 25% i przy 50% mniejszym zużyciu narzędzi w porównaniu do wcześniejszej generacji wyposażenia, a w zależności od aplikacji wydajność procesu może się zwiększyć aż o 100%.

Technologia MICROFLOW w skrócie

MICROFLOW to monitorowany w czasie rzeczywistym przepływ medium ściernego przez małe przejścia i kryzy, takie jak otwory rozpylające wtryskiwaczy.

Zapewnia on specyficzne, powtarzalne rezultaty procesowe, obejmujące zaokrąglanie krawędzi, dopasowanie rozmiarów mikrootworów i wykończenie powierzchni. Te zmiany w geometrii małych otworów poprawiają wydajność i funkcjonowanie części

Media ścierne przepływają w jednym kierunku, podobnie do sposobu funkcjonowania części. Zwiększony przepływ jest związany z subtelnymi zmianami geometrii otworu wlotowego ( otwór wylotowy zwykle nie jest modyfikowany)

Obróbka MICROFLOW obejmuje wiele aspektów, takich jak spadek ciśnienia, wielkość przepływu, geometria, własności cieczy, konstrukcja maszyny i dynamika, charakterystyka przedmiotu obrabianego, własności mediów ściernych i procedury procesowe.

Wyjątkowy zakres standardowych i specjalistycznych mediów MICROFLOW to krok naprzód w stosunku do klasycznych mediów hydro erozyjnych.

Dzięki modularnej konstrukcji i projektowi rozwiązanie EXTRUDE HONE™ MF PROGRESS jest dostępne w rożnych wewnętrznych wersjach zabudowy obejmujących regulację przepływu, odzysk mediów ściernych, moduł zmywający, moduł testowy i znakowanie.

Jest łatwy w konfiguracji i łatwo go dopasować do nowoczesnych linii produkcyjnych przygotowanych do integracji ze zrobotyzowanymi lub zautomatyzowanymi systemami transportowymi. Maszyna posiada również rozbudowany zakres czynności konserwacyjnych dostępny za pomocą ekranu oraz poprawiony system filtracji zapewniający dłuższą żywotność pomp i zaworów.

Dzięki monitoringowi i kontroli online wszystkich istotnych parametrów rozwiązanie EXTRUDE HONE™ MF PROGRESS zapewnia niezawodność procesową będąca w centrum wymagań kontroli produkcji. Funkcjonalność ta pozwala także na przeprowadzanie zdalnych pokazów procesów i zbieranie danych procesowych.

Bardziej dokładne informacje można uzyskać kontaktując się z AFM MICROFLOW Center of Excellence Kennametal Precision Surfaces Solutions pod adresem extrudehone.sales@kennametal.com.

Porównanie technologii Kennametal MICROFLOW z obróbką hydroerozyjną