Nowy biodegradowalny olej transformatorowy Shell Diala S5 BD

Shell wprowadził na rynek Shell Diala S5 BD, nowy biodegradowalny olej transformatorowy wyprodukowany w technologii Shell PurePlus. Został zaprojektowany w celu ochrony urządzeń transformatorowych przez cały okres ich eksploatacji i charakteryzuje się doskonałymi parametrami w niskich temperaturach.

Zwiększone zapotrzebowanie na energię obciąża urządzenia transformatorowe i wpływa na ich funkcjonowanie. Rośnie również ilość odnawialnych źródeł energii, które niejednokrotnie są zlokalizowane z dala od skupisk ludności. By zapewnić efektywny przepływ na dużą odległość, sieć energetyczna potrzebuje wyższych napięć. Dlatego tak ważne jest utrzymanie szczytowej wydajności transformatorów poprzez stosowanie odpowiednich środków smarnych, które zapewnią wydłużony okres niezawodnej pracy.

„Przemysł energetyczny stara się szybko i wydajnie dostarczać energię do coraz większej liczby klientów, którzy wymagają stałego dostępu do elektryczności. Włączanie odnawialnych źródeł energii do sieci, w połączeniu ze zwiększonym zapotrzebowaniem na energię, równa się zmiennym obciążeniom transformatorów. W czasach, gdy od sprzętu wymaga się niezawodności, wybór oleju transformatorowego jest niezwykle ważny, aby pomóc utrzymać szczytową wydajność i ograniczyć nieplanowane i kosztowne przestoje” – powiedział Ed van Schaik, specjalista ds. zastosowań produktów w Shell Diala Transformer Oils.

Dłuższa żywotność i redukcja przestojów

Nowy olej Shell Diala S5 BD, został wyprodukowany na bazie olejów nie zawierających siarki, uzyskiwanych w technologii Shell PurePlus. Dzięki temu zapewnia doskonałą ochronę transformatorów i eliminuje ryzyko korozji, powodowanej przez siarkę. Jest to wysokiej klasy inhibitowany olej transformatorowy o wysokim stopniu spójności składu, który spełnia i przewyższa specyfikację IEC 60296. Wydłużenie żywotności oleju transformatorowego oznacza, że transformatory mogą pracować ciężej przez dłuższy czas, redukując kosztowne przestoje i zwiększając kontrolę operatorów nad konserwacją urządzeń.

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego

Rodzina produktów Shell Diala to gama olejów transformatorowych, które wpływają na parametry urządzeń i zapewniają ich wydajną pracę. Najnowszy z nich – Shell Diala S5 BD – to olej transformatorowy na bazie oleju III grupy Shell GTL, który będzie oferowany w niższej cenie niż tradycyjne oleje biodegradowalne na bazie estrów. Diala S5 łatwo ulega procesowi biodegradacji, co oznacza, że jest przyjazny dla środowiska i może być wykorzystywany w miejscach, które wymagają szczególnie rygorystycznej ochrony przed wyciekami. Dodatkowo zapewnia doskonałą wydajność w niskich temperaturach, dzięki temperaturze płynięcia wynoszącej -51°C, tym samym pomagając w utrzymaniu zasilania firm w najtrudniejszych warunkach klimatycznych na ziemi.

„Shell wierzy, że poprawa wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju nie oznacza rezygnacji z wydajności. Shell Diala S5 BD wspiera operatorów transformatorów w pokonywaniu największych wyzwań stojących obecnie przed przemysłem, umożliwiając sprzętowi pracę w surowym, zimnym klimacie, przy jednoczesnym spełnianiu potrzeb środowiskowych. Poprzez skrócenie czasu przestojów i wydłużenie efektywnej żywotności transformatorów, Shell Diala S5 BD pomaga przedsiębiorstwom obniżyć całkowity koszt użytkowania (TCO) sprzętu” – mówi Ed van Schaik.

Shell Diala S5 BD jest w pełni mieszalny i kompatybilny z konwencjonalnymi olejami mineralnymi.

Więcej informacji o olejach przemysłowych z oferty Shell znajduje się na stronie internetowej.