Nowy miniaturowy zawór proporcjonalny dedykowany dla przemysłu analitycznego i medycznego

  Emerson w listopadzie 2015 roku zaprezentował miniaturowy zawór proporcjonalny Preciflow 12,7 mm pochodzący z oferty ASCO Numatics. Ten małogabarytowy zawór cechuje się dużą dokładnością i zapewnia użytkownikom łatwą integrację z istniejącymi systemami sterowania w urządzeniu. Zawór proporcjonalny Preciflow może być wykorzystywany do szerokiej gamy zastosowań wymagających kontroli przepływu. Cechuje się on jedną z najmniejszych powierzchni montażowych wśród podzespołów tego typu dostępnych obecnie na rynku, a równocześnie zapewnia precyzyjną kontrolę przepływu. Cechy te czynią go więc idealnym do szerokiej gamy zastosowań, zwłaszcza w przemyśle analitycznym oraz medycznym.

   

   „Dzięki zgodności z wymogami dyrektywy RoH, a także szerokim zakresie ciśnień roboczych od -0,9 (próżnia) do 10 barów, nasz małogabarytowy zawór Preciflow 12,7 mm jest produktem polecanym producentom aparatury medycznej do szerokiej gamy zastosowań” powiedział Alain Crampon, manadżer działu Analytical and Medical Business Development w ASCO Numatics. „Dodatkowo, dzięki małym rozmiarom oraz niewielkiej masie, zawór Preciflow może być łatwo zintegrowany z istniejącymi systemami, zaś jego działanie może być zoptymalizowane zgodnie z wymogami klienta”.

  Nowy zawór proporcjonalny od ASCO Numatics oferuje kluczowe cechy ograniczające jego zużycie, znacząco wydłużając jego żywotność i zapewniając przy tym dużą dokładność w długim okresie czasu. Na taki stan rzeczy wpływ mają dwie wewnętrzne, płaskie sprężyny umożliwiające swobodne przemieszczanie się rdzenia w trakcie pracy przy bardzo małym tarciu.

  Przy typowej szerokości pętli histerezy wynoszącej 5%, Preciflow 12,7 mm zapewnia dużą dokładność i powtarzalność. Jego przydatność do sterowania przepływem tlenu czyni go idealnym do zastosowań w chromatografii gazowej i spektrometrach masy, zaś mały pobór mocy stanowi wartość dodaną dla użytkowników końcowych.

  Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.asconumatics.pl.