Nowy moduł sterownika EA KIT129-6

Najnowszy moduł sterownika EA KIT129-6 to naprawdę ciekawe urządzenie : mamy tu nowoczesną, biało-niebieską technikę wyświetlania połączoną z praktyczną technologią ekranów dotykowych w kompletną funkcjonalnie jednostkę – terminal sterownika. Jednostka ta jest dostępna w niskich cenach, także poniżej 150 euro, co czyni ją modułem bardzo niekosztownym.

Na czynnej powierzchni wyświetlacza, o wymiarach = 61mm * 38mm, z przekątną = 2,8″ dostępnych jest 128*64 punktów obrazowych, co oznacza, że jest tu wystarczająco dużo miejsca dla prezentacji grafiki. 15 obszarów ekranu dotykowego jest dowolnie „oprogramowalnych” w funkcji przycisków. Dzięki nowej technice Soft-Touch Technik /STT/ już mały nacisk na powierzchnię wyświetlacza wystarcza, aby na przykład: poprzez cyfrowy układ wyjściowy sterować przełączaniem zewnętrznych urządzeń. A przy tym wymiary zewnętrzne modułu wynoszą zaledwie 75mm * 60mm * 23mm .

Szeroki zakres temperatur pracy od -20°C do +70°C umożliwia użycie modułu w wielu różnych zastosowaniach: w urządzeniach doręcznych (także w pozycji portretowej), w pojazdach, przyrządach laboratoryjnych i w technice domowej. Moduły sterownika są dostarczane na napięcie zasilania = 5V, 12V i 24V. Zużycie energii wynosi około ½ Wata. Podłączenie sterownika następuje przez wbudowany sprzęg złącza RS-232. Programowanie jest zorientowane na współrzędne wyświetlanego obrazu i jest oparte o język wysokiego poziomu. Specjalne sterowniki, oprogramowanie i umiejętności programistyczne nie są wymagane. W module zaimplementowane są różne kroje wyświetlanych znaków alfanumerycznych. Dostępna jest także aluminiowa ramka ułatwiająca zabudowę.