Nowy, niezawodny siłownik do dużych obciążeń

Wysoka precyzja i minimalne wymagania w zakresie obsługi: Firma Bosch Rexroth poszerza swoją ofertę siłowników elektromechanicznych o nową serię EMC-HP obsługującą obciążenia do 100 kN.

Siłowniki elektromechaniczne (EMC) firmy Bosch Rexroth są teraz dostępne w wersji EMC-HP HighPower o wysokiej precyzji i minimalnych wymaganiach w zakresie obsługi, przystosowanej do dużych obciążeń. Nowe siłowniki zaprojektowane do obsługi dużych obciążeń do 100 kN, są wytrzymałe, kompaktowe i charakteryzują się minimalnymi wymaganiami w zakresie obsługi. Dzięki zastosowaniu niezawodnego mechanizmu śrubowo-planetarnego użytkownicy będą dysponować imponującą, stałą mocą – nawet w trudnych warunkach. Jest to możliwe zarówno dzięki smarowaniu w kąpieli olejowej, jak również opcjonalnej możliwości bezpośredniego chłodzenia mechanizmu śrubowego wodą. Podobnie jak w przypadku innych produktów z rodziny EMC, w pełni cyfrowy proces wyboru i zamawiania skraca czas projektowania.

Nowe siłowniki EMC-HP będą dostępne w trzech rozmiarach: 115, 130 i 160 (średnica obudowy) i będą spełniać standard ochrony IP54. Siłowniki te będzie można wykorzystywać w wielu zastosowaniach wymagających dużej wydajności i skoku do 1500 mm – obejmujących m.in. tłoczenie, formowanie, nitowanie, naprężanie, pozycjonowanie i testowanie.

Każdy siłownik EMC-HP bazuje na wypróbowanym mechanizmie śrubowo-planetarnym (PLSA) firmy Bosch Rexroth, co pozwala spełniać najwyższe standardy w zakresie dokładności i dynamiki sterowania. Obciążalność dynamiczna (Cdyn) do 189,5 kN umożliwia szybkie i precyzyjne przenoszenie dużych obciążeń w procesie o wysokiej sprawności energetycznej, nawet przy złożonym profilu ruchu – z siłą osiową do 100 kN i prędkością do 0,83 m/s.

Solidny mechanizm śrubowo-planetarny o minimalnych wymaganiach w zakresie obsługi ma również pozytywny wpływ na długość odstępów między smarowaniami. Co więcej, w razie konieczności uszczelnienia można wymienić wykonując bardzo prostą procedurę. Ta technika przemieszczeń liniowych firmy Bosch Rexroth o ograniczonych wymaganiach w zakresie obsługi pozwoli zwiększyć wydajność i ograniczyć ogólne koszty.

Standardowy system do wielu różnych zastosowań

Nawet proces projektowania jest dziecinnie prosty: Dzięki łatwej procedurze wyboru produktu za pomocą narzędzia LinSelect oraz konfiguracji online wraz z napędem, przygotowanie gotowego do użycia, dostosowanego do potrzeb rozwiązania z serii EMC to kwestia kilku minut. Dzięki różnym opcjom, takim jak długość i metoda montażu, to rozwiązanie może być wykorzystywane w wielu zastosowaniach.

Klienci mogą łatwo i szybko integrować siłowniki EMC-HP z obrabiarkami w swoim warsztacie dzięki ich niewielkim rozmiarom, lekkiej obudowie z aluminium i możliwości połączenia z większością napędów za pomocą jednego przewodu. Aby jeszcze bardziej skrócić czas instalacji, firma Bosch Rexroth dostarcza kompletny, wstępnie zmontowany system jako rozwiązanie od jednego dostawcy – obejmujące elementy mechaniczne, napęd, sterownik oraz serwis globalny.


Bosch Rexroth