Nowy system DPM do przetwarzania danych z kodów Datamatrix od HDF Polska

Uproszczenie procesu wyszukiwania produktów w bazach danych oraz umożliwienie ich odczytu w dowolnym miejscu w magazynie oferuje nowy system DPM do przetwarzania danych z kodów Datamatrix opracowany przez HDF Polska dla firmy Electrolux. 

Zaprojektowana przez specjalistów z HDF Polska aplikacja dedykowana ułatwia pracownikom dostęp do danych o produktach oznaczonych kodami Datamatrix. Są one przechowywane w różnych bazach, jednak dzięki technologii bezpośredniego znakowania DPM możliwy jest dostęp do wszystkich informacji na temat konkretnego produktu, jakie znajdują się w firmowych zbiorach bez konieczności ręcznego wyboru odpowiedniego źródła. Ponadto system współpracuje z terminalem mobilnym CK3X wyposażonym w moduł DPM, który umożliwia odczyt bezpośrednio z wyświetlacza urządzenia mobilnego. Tym samym pracownicy mogą bez przeszkód pracować w dowolnym miejscu w magazynie bez konieczności podchodzenia do komputera stacjonarnego lub laptopa. Wystarczy tylko poprawne zeskanować kod produktu, a system przeszukuje wszystkie bazy zintegrowane pod wspólnym interfejsem i wyświetla na ekranie terminala znalezione dane. Bezproblemowe funkcjonowanie takiej opcji gwarantuje HDF Polska, który jako jedyny w Polsce posiada m.in.: certyfikat partnera Pryor Marking Technology, producenta wysokiej klasy urządzeń DPM, upoważniający do sprzedaży i dystrybucji produktów Pryor Marking Technology na krajowym rynku oraz świadczenia usług związanych z ich naprawą i serwisowaniem.

„Wdrożenie poprzez integrację wszystkich baz produktowych pod jednym interfejsem w znaczący sposób podniosło efektywność pracy magazynu. W szczególności przyspieszyło i usprawniło proces obsługi zwrotów i reklamacji, dzięki łatwemu i szybkiemu dostępowi do historii produktu” – informuje Łukasz Russak, analityk systemów informatycznych w HDF Polska, która zajmuje się optymalizacją procesów w zakresie produkcji, gospodarki magazynowej, kontroli jakości procesów produkcyjnych oraz usługi realizowanych w terenie.