Odzież robocza stanowi podstawowe wyposażenie pracownika, dlatego ważne jest, by była ona wygodna: nie powinna być zbyt dopasowana, ale też nie może być za luźna, by nie przeszkadzała w wykonywanych czynnościach. Powinna zapewniać swobodę ruchów i spełniać wymagania związane z jej zastosowaniem.

Taka jest odzież robocza z kolekcji MEWA PERFORMANCE®, która przeznaczona dla przemysłu i rzemiosła. Dwukolorowe z reguły ubrania (kurtki, kamizelki, spodnie ze ściągaczem, spodnie ogrodniczki) dostępne są w siedmiu kombinacjach kolorystycznych. Elementy odzieży można ze sobą łączyć, tworząc dopasowane i wygodne kombinacje ubrań. Poszczególne elementy mają wzmocnienia ze specjalnego materiału Cordura w miejscach (np. kolana, łokcie, ramiona), które są szczególnie narażone na działanie czynników mechanicznych, np. podczas prac w miejscach o ograniczonej przestrzeni, Wszystkie elementy odzieży wyposażone są w dużą ilość kieszeni, co pozwala bezpiecznie nosić narzędzia i inne przedmioty wykorzystywane w codziennej pracy, jak np. calówka, klucze czy telefon komórkowy. Ubrania maja też często wszywane odblaskowe lamówki. Dzięki temu pracownicy są dobrze widoczni po zmroku, a także przy złej pogodzie, co jest szczególnie ważne, jeśli pracują na zewnątrz. Na życzenie ubrania robocze mogą być zaopatrzone w logo danej firmy. Ułatwia to identyfikację jej pracowników i zarazem tworzy jednolity image firmy.

Odzież MEWA PERFORMANCE wynajmowana jest w ramach tzw. pełnej usługi. Oznacza to, że pracownicy otrzymują regularnie odzież roboczą. Z reguły każdy pracownik ma kilka kompletów: tym samym dysponuje on na miejscu zawsze czystymi sztukami odzieży. Zabrudzona odzież odbierana jest w ustalonych terminach przez firmę MEWA, która jednocześnie dostarcza odzież już upraną. Firma wykonuje również drobne naprawy odzieży w razie potrzeby. W ten sposób klient oszczędza czas i nakłady związane z utrzymaniem odzieży w dobrym stanie.

Dobierając odzież dla pracowników, należy dokonać analizy stanowiska pracy. Jeśli praca wykonywana jest często na zewnątrz, to w zimniejsze dni dobry będzie polar, a ciepła kurtka w zimie to w zasadzie obowiązek.

Uzupełnieniem odzieży roboczej są artykuły bhp (np. buty i rękawice ochronne, kurtki, okulary itp.), które można zamówić ze specjalnego katalogu  „World Wide Work by MEWA“.

Link: https://www.mewa-service.pl/produkty/odziez-robocza/odziez-robocza/performance/

Źródło: MEWA Textil