Ostrożny transport delikatnych produktów spożywczych

  Rewolucyjne sterowanie przepływem zapewnia ostrożne przemieszczanie produktów w urządzeniu transportowym Piab dla delikatnych produktów.

  Skuteczne rozwiazanie problemu wykorzystania technologii próżniowej w transporcie delikatnych produktów spożywczych – takich jak: orzechy, ziarna, fasola, słodycze, suplementy diety i kapsułki. Urządzenie próżniowe Piab piFLOW®t jest specjalistycznym przenośnikiem delikatnych produktów spożywczych i składników żywności. Nowy przenośnik ma potencjał w dziedzinie zautomatyzowanego transportu delikatnych produktów. Jest on wyposażony w innowacyjne i niezwykle wydajną technologię, która jest obecnie na etapie rejestracji patentu.

  „Kontrolowana niska szybkość na ukierunkowanym wlocie do przenośnika oraz eliminacja wszystkich ostrych krawędzi są kluczem do naszego sukcesu, zapewniając, że produkty są obsługiwane w naszych przenośnikach z dużą ostrożnością. Nie będzie więcej pokruszonych cukierków w fabrykach wykorzystujących piFLOW®t”, mówi Jarno Tahvanainen, Wiceprezes Działu Transportu Materiałów Piab.

  Urządzenie piFLOW®t nadaje się do transportu do czterech milionów produktów na godzinę. Dla przemysłu spożywczego umożliwia on bezpieczną obsługę powlekanych słodyczy, cukierków, palonych ziaren kawy, całych orzechów i nutraceutycznych tabletek.

  piFLOW®t będzie bezpiecznie przenosić produkty pomiędzy różnymi sekcjami przetwarzania, takimi jak tabletkarki, bębny powlekające i linie do pakowania w blistry unikając ryzyka uszkodzenia produktu oraz eliminując stosowanie nieodpowiedniego wyposażenia standardowego i alternatywnych często ciężkich, manualnych procedur.

  Podstawą piFLOW®t jest zastrzeżona, innowacyjna technologia piGENTLE™(w trakcie opatentowania), który utrzymuje delikatny przepływ produktów poprzez regulację ciśnienia zasilania pompy. Dzięki temu transportowane wrażliwe produkty są traktowane tak delikatnie, jak to tylko możliwe. piFLOW®t jest rozszerzeniem popularnych i wysokiej jakości przenośników Piab piFLOW® oferowanych do transportu proszku i materiałów sypkich i został specjalnie opracowany, aby spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy i higieny w przemyśle farmaceutycznym (piFLOW®p), spożywczym (piFLOW® f) i (piFLOW®i) chemicznym.

  Źródło i zdjecie: Piab