Panasonic rozpoczyna produkcję urządzeń Aquarea w Europie

Fot. Panasonic

Firma Panasonic Corporation rozpoczęła produkcję pomp ciepła typu powietrze-woda w fabryce Panasonic AVC Networks Czech w Pilznie (w Republice Czeskiej). Uruchominie nowej linii produkcyjnej ma na celu jest wzmocnienie pozycji Panasonic na europejskim rynku systemów HVAC.

Pompy ciepła Aquarea wykorzystują energię z powietrza, zapewniając ogrzewanie, chłodzenie i produkcje c.w.u. Są one tańszą, bardziej ekologiczną i zrównoważoną energetycznie alternatywą dla konwencjonalnych paliw kopalnych lub systemów elektrycznych.

Do tej pory pompy ciepła Panasonic były importowane do Europy z zakładu produkcyjnego w Malezji. Jednak ze względu na gwałtowny wzrost popytu na energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, Panasonic postanowił uruchomić nową jednostkę produkcyjną w Czechach. Ma ona zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energooszczędne systemy grzewczo-chłodzące na rynku europejskim. Produkcja pomp ciepła w Pilznie pozwoli lepiej dostosować parametry urządzeń do europejskich norm i skrócić czas realizacji zamówień na produkty Aquarea dla klientów w Europie. Co ważne, ograniczony zostanie również negatywny wpływ na środowisko spowodowany długodystansowym transportem produktów z Malezji.

Fot. Panasonic

Nowo powstała fabryka ma obecnie jedną linię produkcyjną, a jej zdolność produkcyjna ma się stopniowo zwiększać do 40 000 jednostek Aquarea rocznie – zgodnie z planem Panasonic, który zakłada, iż fabryka w Czechach stanie się w przyszłości jednym z głównych zakładów produkujących pompy Aquarea.

– Jesteśmy dumni z nowej fabryki i linii produkcyjnej oraz z możliwości, jakie dają nam one w Europie. Obserwujemy duży wzrost zapotrzebowania na produkty Aquarea i zależy nam na zaspokojeniu potrzeb klientów w całej Europie – mówi Enrique Vilamitjana, Managing Director w Panasonic Appliances Air-Conditioning Europe.

Wykorzystując ponad 60-letnie doświadczenie w obszarze systemów ogrzewania i chłodzenia, Panasonic wciąż rozwija swoje produkty pod kątem efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. Dzięki nowej fabryce w Czechach Panasonic zwiększy produkcję pomp ciepła Aquarea, by zaspokoić potrzeby europejskiego rynku na energooszczędne systemy HVAC.

Fot. Panasonic

Źródło: Panasonic