Pilkington rozszerza działalność w Polsce

  Kontynuując wdrażanie ogłoszonego w listopadzie ub.r. Strategicznego Planu Zarządzania, NSG Group przedstawiła plany rozbudowy i poszerzania działalności Pilkington Automotive w Polsce.

  Nowa inwestycja obejmuje budowę zakładu w miejscowości Chmielów, znajdującej się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, 30 km na południe od istniejącego zakładu produkcyjnego w Sandomierzu. Nowa fabryka produkować będzie szyby przednie, boczne i tylne dla samochodów osobowych i ciężarowych.

  Inwestycja ma na celu zarówno poszerzenie całkowitej zdolności produkcyjnej szyb laminowanych i hartowanych, jak też zwiększenie mocy do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na produkty o wartości dodanej.

  Pierwszy etap inwestycji obejmował będzie zwiększenie całkowitych zdolności produkcyjnych szyb przednich w Polsce o kolejne 1,7 mln szt. rocznie, a także znaczne rozszerzenie produkcji szyb o wartości dodanej. Drugi etap to dodatkowa linia hartowania, która zwiększy zdolności produkcyjne o 4 do 5 mln szyb bocznych i tylnych rocznie. Linie montażu dodatkowych komponentów zostaną uruchomione w połowie 2011 r., a główne linie produkcyjne w połowie 2012 i w trakcie roku 2013.

  W związku z inwestycją, Grupa poniesie wydatki finansowe na poziomie ok. 350 mln zł. Inwestycja będzie wspierana przez polski Rząd i środki z Unii Europejskiej. Powstanie 400 dodatkowych miejsc pracy, tworzonych aż do momentu uruchomienia produkcji. Ponadto, dodatkowe zatrudnienie będzie konieczne w firmach świadczących usługi dla nowego zakładu.

  Grupa NSG obecna jest w Polsce od 1993 r. Działalność obejmuje branżę motoryzacyjną oraz rynek produktów budowlanych. Grupa obecnie zatrudnia w Polsce ok. 1 800 pracowników w 11 zakładach.