Poczuj się komfortowo i bezpiecznie w pracy

  Bezpieczeństwo czy wygoda? To częsty dylemat osób pracujących w fabrykach i kopalniach pełnych brudu, pyłu i ciężkiego sprzętu. Stosowanie ochrony dróg oddechowych to w wielu wypadkach konieczność, ale nie każda maska czy półmaska zapewnia komfort. Dzięki współpracy naukowców firma 3M opracowała rozwiązanie – półmaskę filtrującą 3M™ Aura™ 9300+.

  3M to firma, która wykorzystuje naukę do tworzenia skutecznych i bezpiecznych rozwiązań. Połączenie globalnego doświadczenia i wiedzy z technologią doprowadziło do stworzenia półmaski filtrującej 3M™ Aura™ 9300+.

  Punktem wyjścia przy opracowywaniu półmaski były doświadczenia użytkowników – pracowników fabryk, którzy wiedzą, że muszą chronić swoje drogi oddechowe, ale ze względu na ogólny dyskomfort jaki często się z tym wiąże niekoniecznie chcą to robić. Uważają, że półmaska przeszkadza im w pracy. I unikając jej zakładania narażają się w ten sposób na niebezpieczeństwo – mówi Karolina Smułka z Działu Bezpieczeństwa Pracy 3M Poland.

  Przy tworzeniu półmaski filtrującej 3M™ Aura™ w szczególny sposób zadbano zatem o to, by była ona nie tylko bezpieczna, ale i wygodna.

  W tym celu wdrożono trzy innowacyjne technologie.

  Pierwszą z nich jest zastosowanie elektrostatycznego środka filtrującego. Podczas procesu produkcyjnego do mikrowłókien został wprowadzony ładunek elektrostatyczny, który zwiększył przepływ powietrza przez filtr, znacznie ułatwiając oddychanie.

  Kolejną naukową innowacją, która prowadzi do większego komfortu oddychania, jest technologia Low Breathing Resistance Filter. Łączy ona zalety elektretowego materiału filtrującego 3M z zaawansowanymi rozwiązaniami, które zmniejszają tzw. opory oddychania. Zawór 3M™ Cool Flow™ skutecznie odprowadza wydychane powietrze obniżając temperaturę pod maską przez co zwiększa wygodę noszenia i minimalizuje ryzyko zaparowania okularów ochronnych. Dzięki temu użytkownicy półmaski filtrującej Aura™ mogą łatwo oddychać nawet w najtrudniejszych warunkach.

  Dodatkowym atutem półmaski filtrującej 3M™ Aura™ jest także tłoczony panel górny, który ogranicza parowanie okularów ochronnych i znacznie poprawia widoczność. Odpowiednio ukształtowana blaszka nosowa o zakrzywionej, niskoprofilowej konstrukcji dobrze dopasowuje się do nosa oraz konturów oczu, zapewniając szerokie pole widzenia i ułatwiając korzystanie z okularów.

  Półmaska filtrująca 3M™ Aura™ jest jednym z produktów promowanych w ramach wrześniowej kampanii marketingowej 3M Science. Applied to life.™, pokazującej naukowe oblicze amerykańskiej firmy i praktyczne zastosowanie jej rozwiązań w codziennym życiu.