Pompy Ciepła Trane AquaStream 3G

Klienci szukają dziś energooszczędnych systemów komfortu, które mogą być dostosowane do ich unikalnych, często różniących się od siebie wymagań. Trane, wiodący światowy dostawca systemów i rozwiązań komfortu, oraz marka Ingersoll Rand, odpowiadając na zapotrzebowanie na efektywne i wszechstronne urządzenia, poszerza swoją ofertę AquaStream3G o pompy ciepła.

W ubiegłym roku Trane przedstawił chłodzone powietrzem agregaty wody lodowej AquaStream3G, które zapewniają zarówno wysoką wydajność, jak i cichą pracę.

Obecnie Trane wprowadza pompy ciepła AquaStream3G od 60 do 470 kW do ogrzewania i chłodzenia przy tak niskich poziomach hałasu jak 76 dB (A). AquaStream3G idealnie nadaje się do budynków komercyjnych, instytucjonalnych i przemysłowych, znajdujących się w różnych

warunkach środowiskowych. Tryb ogrzewania AquaStream3G optymalnie działa w temperaturze otoczenia do -10°C, a maksymalna temperatura dostarczanej wody to 55°C.

Zasilane przez specjalnie zaprojektowane sprężarki spiralne -scroll, agregaty AquaStream3G są certyfikowane w Eurovent i charakteryzują się klasą A efektywności energetycznej. Pompy ciepła osiągają współczynnik sprawności EER (Energy Efficiency Ratio) o wartości ponad 3.1 trybie chłodzenia oraz współczynnik wydajności 3.2 w trybie grzania. Wszystkie jednostki AquaStream3G są wyposażone w ciche wentylatory zaprojektowane w celu zapewnienia niskiego poziomu hałasu.

Dodatkowe opcje tłumienia zapewniają bardzo cichą pracę. Zaawansowane funkcje operacyjne, w tym opatentowany obwód chłodniczy, gwarantują że AquaStream3G zapewni maksymalną niezawodność i wydajność. Zaawansowane sterowniki pozwalają na stosowanie inteligentnych cykli odszraniania, dając możliwość znacznego zmniejszenia zużycia energii i skrócenia czasu przestoju urządzenia. Wymienniki ciepła, zaprojektowane do pracy z czynnikiem chłodniczym R410A, oraz elektroniczny zawór rozprężny zapewniają lepszą wydajność przy obciążeniu częściowym i doskonałą regulację przepływu czynnika chłodniczego.

Aby jak najlepiej dopasować urządzenia do nowych i istniejących budynków, dostępne są różne pakiety hydrauliczne – zbiornik buforowy, pojedyncze albo podwójne pompy o standardowej lub wysokiej wysokości podnoszenia. Wbudowany wewnątrz urządzenia zbiornik buforowy, pompa, filtr i czujnik przepływu umożliwiają szybki montaż na placu budowy. Wszystkie główne elementy znajdują się w odległości do 30 cm od zewnętrznej krawędzi urządzenia, co umożliwia szybką, bezpieczną i łatwą obsługę serwisową.

Opcjonalny napęd o zmiennej częstotliwości jeszcze bardziej zmniejsza zużycie energii, dostosowując przepływ do rzeczywistych wymagań. Dodatkowe opcje oszczędności energii obejmują również wymiennik odzysku ciepła.

www.ingersollrand.com