Pompy e-IXP już dostępne w ofercie Xylem

Pompy z serii e-IXP powstały w oparciu o wieloletnie doświadczenie w zakresie pomp przemysłowych oraz uwzględniają obecne potrzeby klientów. Nowe produkty należącej do Xylem marki Lowara, to pompy o zwiększonej wydajności pracy przy zredukowanym koszcie cyklu życia urządzenia. Jednostopniowa pompa normalnie ssąca z korpusem spiralnym i wlotem osiowym zawdzięcza swoją uniwersalność modułowej budowie i szerokiej możliwości konfiguracji. 

Normalizacja pompy zgodnie z ISO 2858 i ISO 5199 pozwala na szybką adaptację, jako wyjątkowe rozwiązanie do zastosowań przemysłowych, dzięki uproszczonej integracji z istniejącymi systemami. Wymienne części modeli z serii e-IXP nie tylko obniżają koszty ewentualnych napraw, ale także umożliwiają bieżącą optymalizację układu i jego dopasowanie do aktualnych potrzeb działalności. Odpowiednio dostosowana hydraulika i zastosowanie inteligentnych systemów sterowania Hydrovar lub Aquavar IPC obniżają zużycie energii – udowodniono aż o 50 proc. oszczędności energii przy zmiennej prędkości obrotowej w przypadku pompy o mocy 11 kW – mówi Mariusz Proczek, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Rynku Budownictwo i Przemysł Xylem Water Solutions Polska.

Produkt skrojony na miarę 

Niezależnie od tego, jakiej wydajności potrzebuje dany system, urządzenia marki Lowara będą w stanie ją zapewnić – pompy z nowej serii są  bowiem dostępne w kilku dopasowanych do różnych potrzeb odsłonach. 

Standardowa wersja e-IXP to jednostopniowa pozioma pompa z wolnym wałem, do podłączenia do dowolnego silnika  IEC. W portfolio znajdują się jeszcze: model e-IXPS (bardziej ekonomiczny i kompaktowy) i e-IXPC (jeszcze bardziej wytrzymały i wszechstronny). Bez względu na wybraną wersję, system zdalnego monitoringu optimyze, dzięki m. in. prognozowanym poradom dotyczącym konserwacji, pomoże uniknąć awarii i kosztownych przestojów. Ułatwi także sporządzanie raportów dotyczących pracy systemu i zarządzanie dokumentacją dotyczącą np. zakupów części zamiennych.

Więcej informacji o nowych produktach marki Lowara znajduje się tutaj.


XYLEM