Poszerzanie oferty produktów z rodziny X4 firmy Seco do skutecznego płytkiego rowkowania i przecinania

Firma Seco nadal rozwija innowacyjne, bardzo wydajne produkty z rodziny X4, opracowując rozwiązania umożliwiające wykorzystanie narzędzi do płytkiego rowkowania i przecinania w jeszcze większej gamie zastosowań. Nowa seria obejmuje produkty z większą średnicą, dodatkowymi płytkami kątowymi oraz płytkami gatunku TGH 1050.

System X4 z wieloma krawędziami spełnia wymagania stawiane w branży narzędziom do rowkowania i przecinania o wąskim ostrzu. Składa się on z wymiennych, stycznych płytek oraz sztywnego systemu mocowania. Te wytrzymałe i niezawodne elementy zapewniają dużą precyzję, powtarzalność, wydajność i jakość wykończenia powierzchni podczas rowkowania zewnętrznego i przecinania w przypadku obróbki małych części, prętów o małych średnicach i rur wykonanych z różnych popularnych materiałów.

W dodatku do dostępnych dotychczas promieni 0,1–0,15 mm firma Seco oferuje osiem nowych płytek z gatunku CP500 o promieniach od 1,5 do 3 mm oraz promieniami naroża 0,2–0,3 mm. Są one przeznaczone do zastosowań wymagających konkretnego promienia. Dostępność większej liczby promieni umożliwia stosowanie większych prędkości posuwu przy zachowaniu doskonałej jakości wykończenia powierzchni. Kolejnym dodatkiem są dwie płytki kątowe 1,5 mm o mniejszym promieniu.

Poszerzona rodzina X4 obejmuje także produkty w gatunku TGH 1050 wykonane z bardzo twardego drobnoziarnistego substratu oraz pokryte nową powłoką PVD, które przyczyniają się do wydajnego skrawania stali utwardzanej. Nowy gatunek dostępny w sześciu szerokościach od 0,5 do 3 mm i w geometriach MC oraz FG idealnie sprawdzi się podczas produkcji w każdej branży, a w szczególności w sektorze motoryzacyjnym. Chociaż gatunek TG 1050 opracowano z myślą o wzmocnionych materiałach, jest on odpowiedni do obróbki superstopów/stopów żaroodpornych często wykorzystywanych w branży lotniczej lub energetycznej. Podczas testów płytki z gatunku TGH 1050 skrawały szybciej i wykazywały dużo większą trwałość w porównaniu z istniejącymi gatunkami.

Więcej informacji na temat systemu X4 z wieloma krawędziami można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com/X4.