Promotech podbija rosyjski rynek

  Rosjanie zainteresowani są urządzeniami do mechanizacji i automatyzacji spawania, produkowanymi przez Promotech. To jeden z efektów targów Blech Russia 2013, w których uczestniczył białostocki eksporter narzędzi.

  Marcowe targi Blech Russia to pierwsza z trzech tegorocznych imprez targowych branży przetwórstwa blach – kolejne odbędą się  w Indiach i Chinach. W centrum wystawowym Lenexpo w Sankt Petersburgu wystawcy z różnych stron świata prezentowali m.in. maszyny i urządzenia do przetwórstwa blach: gilotyny, zaginarki, prasy, maszyny do cięcia mechanicznego, laserowego i plazmowego, frezarki, maszyny do cięcia rur oraz technologie spawalnicze.

  Promotech zaprezentował na targach cały przekrój swojej produkcji dla branży obróbki blach – wiertarki elektromagnetyczne, ukosowarki do blach i rur oraz wózki spawalnicze.

  – Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających i wystawców cieszyły się nasze wózki spawalnicze, demonstrowane w sposób dynamiczny – na przygotowanym specjalnie stelażu, umożliwiającym pokazanie jakości spoin lub cięć – opowiada Krzysztof Kosuda , manager sprzedaży na rynki wschodnie. –  W formie filmów video i materiałów reklamowych prezentowaliśmy także pozostałe nasze urządzenia z zakresu automatyzacji spawania.

  To zainteresowanie przełożyło się na konkretne negocjacje warunków dostaw urządzeń do mechanizacji i automatyzacji spawania do odbiorców z terenu Rosji.

  – Nawiązaliśmy kontakty z kilkoma tamtejszymi wytwórcami konstrukcji stalowych, zainteresowanymi zakupem tych urządzeń, zgodnie z indywidualnymi potrzebami  – dodaje Krzysztof  Kosuda. – Przedmiotem ustaleń są szczegółowe parametry techniczne i wymagana przez klientów funkcjonalność. Pierwsza wizyta nabywcy z Rosji, celem sfinalizowania rozmów jest spodziewana już w kwietniu.