Promotech tnie i spawa na rynku Euroazji

Prezentacja urządzeń do cięcia i spawania pod własną marką oraz pozyskanie partnera handlowego na tureckim rynku – takie były główne cele Promotechu podczas branżowych targów WIN 2015 w Stambule.

Lutowe targi WIN były najważniejszym wydarzeniem w branży obróbki metali w Turcji i całym regionie Euroazji. Swoje najnowsze technologie i urządzenia zaprezentowało w Stambule ponad 1800 wystawców z całego świata, w tym białostocki Promotech.

– Turcja to nowy dla nas rynek, na którym chcemy rozwijać sprzedaż; zależy nam też na wejściu na inne rynki , bliskie Turcji kulturowo i geograficznie  – np. Azerbejdżan czy Irak  – mówi Bohdan Zaleski, współwłaściciel i wiceprezes Promotechu. –  Od lat też staraliśmy się pozyskać właściwego partnera handlowego na tym rynku. Wygląda na to, że w końcu takiego mamy.

Promotech zaprezentował w Turcji bogatą ofertę urządzeń do mechanizacji spawania, ukosowania blach i rur  pod własną marką, ale nie tylko – równolegle urządzenia spółki były wystawiane na trzech innych stoiskach, pod markami innych dystrybutorów i producentów.

– Jednym z naszych celów biznesowych na najbliższe lata jest wprowadzanie marki Promotech na wszystkie ważne dla naszej branży rynki, na których jeszcze nie istniejemy lub sprzedajemy swoje produkty pod inną marką – podkreśla Bohdan Zaleski.

Podobnie jak na innych światowych imprezach, również w Turcji największym zainteresowaniem branży cieszyły się wózki do mechanizacji spawania Promotechu – wózek Gecko z prowadzeniem po torowisku elastycznym oraz wózek torowy Rail Bull.

– Główne zalety naszych wózków to uniwersalność zastosowań oraz funkcjonalność, klienci to doceniają – mówi Zbigniew Kopciewski, dyrektor handlowy spółki. – Z kolei ukosowarki marki Promotech zapewniają pełen zakres przygotowania blach do spawania. Ważnym elementem zabezpieczania konstrukcji stalowych przed korozją jest załamywanie ostrych krawędzi blach przed malowaniem i tu świetnie sprawdza się nasza BM16. Ten model oraz nasz najbardziej wszechstronny produkt – ukosowarka ABM28 – wzbudziły na targach największe zainteresowanie. 

Na rynek turecki Promotech wprowadza także swoje duże maszyny CNC i ma na tym polu już pierwsze osiągnięcia. Lutowe targi stały się okazją do poszerzenia kontaktów także w tym temacie.

– Najważniejsze dla nas było wsparcie naszego dealera, rozmowy z potencjalnymi nowymi partnerami oraz spotkania ze starymi klientami – podsumowuje targi Bohdan Zaleski. – Jesteśmy zadowoleni z tegorocznej obecności na WIN,  bo to droga do realizacji ambitnych celów, jakie wraz z partnerem tureckim wyznaczyliśmy sobie w tym roku, a także ważny element naszej polityki handlowej.