Prowadnice liniowe cpc

W ofercie firmy WObit od niedawna dostępne są prowadnice liniowe produkcji firmy cpc. Seria prowadnic liniowych cpc typu ARC/HRC/ERC wykorzystuje 4-rzędowy system krążenia kulek stalowych w układzie typu O.

Ta konstrukcja oraz kontakt kulek pod kątem 45° w stosunku do bieżni powodują, że zwiększenie sił działających na wózek wpływa na wzrost sztywności i zdolności do przenoszenia momentów statycznych. Ponadto w wózkach dla tego samego rozmiaru zastosowano większe kulki i ich większą ilość, co zwiększyło nośność wózków od 10% do 30% w porównaniu z modelami konkurencji. Produkty charakteryzują się dużą nośnością, dużym momentem i wysoką sztywnością. Wózki te zostały konstrukcyjnie przygotowane do zastosowania w nich łańcuszka kulek. Unikalna konstrukcja łańcuszka zapewnia szybszą i cichszą pracę oraz zwiększa żywotność wózka.

Dużą zaletą prowadnic liniowych cpc jest możliwość ich wykonania z zamykającą płytką wzmacniającą wykonaną ze stali nierdzewnej. Płytki działają jako konstrukcyjne wzmocnienie oraz jako zgarniacz  a także pozwalają na osiąganie większych prędkości przez wózek do 10m/s (standardowo wynosi ona 5m/s). Poza płytką wzmacniającą możliwe jest wykonanie wózka z dodatkową uszczelką dolną, wewnętrzną, uszczelką zakończeniową oaz uszczelką wzmacniającą. Takie wykonanie pozwala zmniejszyć tarcie, doskonale uszczelnia wózek przed wszelkimi zanieczyszczeniami oraz wydłuża jego żywotność.

Prowadnice liniowe cpc mogą być wykonane w pięciu klasach dokładności począwszy od najwyższej ultra precyzyjnej (UP), przez super precyzyjną (SP) i precyzyjną (P), a kończąc na klasie o wysokiej dokładności (H) i normalnej (N).

www.chieftek.pl/index.php?site=products&type=1212