Przechowywanie narzędzi

Problemy i sposoby ich rozwiązania

Jest powszechnie wiadome, że prawidłowa organizacja stanowiska pracy znacząco wpływa na efektywność wykonywanych czynności. Każdy mechanik czy domowy majsterkowicz nie raz zetknął się z problemem znalezienia odpowiedniego narzędzia w skrzynce lub wózku narzędziowym. Ile czasu trzeba poświęcić aby znaleźć nasadkę w gąszczu różnych narzędzi włożonych luzem do szuflady? To minuty, które można wykorzystać do wykonania kilku czynności i znacznie skrócić czas potrzebny na dokończenie zadania.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu użytkowników, Unior oferuje systemowe rozwiązania problemów przechowywania narzędzi, zarówno w małym przydomowym warsztacie jak i w dużym zakładzie przemysłowym. Od ponad stu lat Unior nie tylko produkuje narzędzia ręczne, ale dostarcza swoim klientom kompletne rozwiązania serwisowe.

Unior był jednym z pierwszych producentów narzędzi ręcznych w Europie, który otrzymał certyfikat jakości ISO 9001 w zakresie rozwoju, produkcji i sprzedaży narzędzi ręcznych, obudów z blachy do narzędzi ręcznych oraz obróbki mechanicznej części kutych.

Do gamy produktów z zakresu wyposażenia warsztatu należą między innymi wózki narzędziowe, szafy i stoły robocze. Artykuły te posiadają szuflady o różnych rozmiarach umożliwiających dostosowanie wózka czy stołu do potrzeb użytkownika. Wszystkie meble warsztatowe wykonane są z najwyższej jakości blachy stalowej, malowane proszkowo z użyciem bezołowiowych, ekologicznych lakierów zapewniających estetyczny wygląd oraz doskonałą ochronę przed korozją. 

Do niewątpliwych zalet wózków narzędziowych należy zaliczyć:

– w pełni wysuwane szuflady o nośności 45 kilogramów umożliwiające swobodny dostęp do wszystkich narzędzi 

– duże koła o średnicy 125 mm, dla lepszej mobilności i stabilności

– system blokady szuflad uniemożliwiający przypadkowe otwarcie więcej niż jednej szuflady

– szeroka gama akcesoriów w tym blaty drewniane lub z blachy nierdzewnej, różnego rodzaju wieszaki i pojemniki na czyściwa, chemię warsztatową i wiele innych

System wkładów piankowych SOS (Safety, Organize, Survey – Bezpieczeństwo, Organizacja, Przegląd) znacząco ułatwia przechowywanie narzędzi szufladach wózków i stołów roboczych. Wkłady wykonane są w rozmiarach odpowiadających 1/3, 2/3 i 3/3 wielkości szuflady. Taki podział pozwala na praktycznie nieograniczone możliwości doboru właściwego zestawu narzędzia dla każdego, nawet najbardziej wymagającego mechanika. 

Wkłady zawierają najrozmaitsze narzędzia pogrupowane pod względem rodzaju, ich zastosowania oraz przydatności do wykonywanych prac. Każdy wkład wykonany w wysokiej jakości gęstej pianki poliuretanowej odpornej na zabrudzenia i uszkodzenia. Zastosowanie wkładów SOS pozwala na utrzymanie porządku, łatwy przegląd brakujących narzędzi oraz szybkie i bezproblemowe znalezienie właściwego klucza czy nasadki w wymaganym rozmiarze. Narzędzia ułożone są w przejrzysty sposób a wygrawerowane numery artykułów oraz ich rozmiary umożliwiają szybkie odnajdywanie potrzebnych narzędzi, jak również odłożenie ich na właściwe miejsce po skończonej pracy. Taki sposób przechowywania narzędzi nie tylko czyni pracę bezpieczną, szybszą i łatwiejszą a dodatkowo zapewnia utrzymanie narzędzi w należytym stanie co przekłada się na ich długotrwałą żywotność a w konsekwencji oszczędność czasu i pieniędzy.

System SOS dostępny jest dla wszystkich typów wózków narzędziowych Unior: Eco, Eurostyle, Eurovision , Europlus, Herkules oraz Jumbo. 

Robocze stoły warsztatowe mogą być również wyposażone we wkłady SOS. Wszechstronne wykorzystanie tych wkładek pozwala na indywidualne skonfigurowanie mebli i przestrzeni roboczej w każdym warsztacie nawet dla najbardziej wymagających mechaników.

Jak widać Unior spełnia wymagania stawiane przez użytkowników nie tylko dostarczając najwyższej jakości narzędzia, ale również dostarczając kompletne rozwiązania serwisowe dla zaspokojenia potrzeb wielu różnych typów zakładów produkcyjnych czy warsztatów.

Takie podejście do potrzeb użytkowników rozwiązuje większość problemów i udziela pełnego wsparcia naszym klientom.

Po więcej informacji zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej https://uniortools.com/pol/ gdzie znajdziecie Państwo pełną informacje o firmie, jej usługach oraz produkowanych narzędziach.

Kolejnym rozwiązaniem ułatwiającym organizację pracy stanowisk produkcyjnych jest system LMS (Lean Manufacturing System). Ale o tym w następnym wydaniu.

Zapraszam do lektury.