Przemysł 4.0 bez tajemnic – warsztaty ifmnovation

Niewiele jest spotkań branżowych, na których można praktycznie wykorzystać i przetestować zdobytą wiedzę. Takimi są właśnie cyklicznie organizowane warsztaty „ifm wiedza i doświadczenie”.

W dniach 7-8 czerwca w Radziejowicach pod Warszawą odbyła się kolejna już edycja warsztatów ifm electronic, tym razem pod hasłem „ifmnovation!”. W tym roku głównym tematem spotkania był Przemysł 4.0. Zastosowanie najnowszych technologii w codziennej pracy inżynierów wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Cykliczne spotkania osób zawodowo związanych z przemysłem to odpowiedź na to zapotrzebowanie.

Doświadczenie inżynierów – cz. 1

Pierwszą częścią warsztatów był cykl wykładów i dyskusji branżowych, na których specjaliści z ifm electronic oraz naukowcy z Politechniki Śląskiej przybliżyli uczestnikom tematy, które są kluczowe dla skutecznej pracy inżynierów. O rewolucji przemysłowej, utrzymaniu ruchu, technologii 3D, a także automatyce procesowej opowiedzieli eksperci z wieloletnim doświadczeniem.

Wiedza w praktyce – cz. 2

Po krótkim wstępie teoretycznym przyszedł czas zmierzyć się z rzeczywistymi wyzwaniami, jakie stają przez inżynierami w codziennej pracy. Przy sześciu dedykowanych stanowiskach uczestnicy spotkania mieli okazję pracować na najnowszych sprzętach ifm electronic. Każdy z omówionych przez ekspertów tematów został przedstawiony również w praktyce, a biorący udział w warsztatach mieli okazję przetestować sprzęt pod okiem specjalistów w dziedzinie Przemysłu 4.0.

Trendy a rzeczywistość

Już od kilku lat inżynierowie mają okazję rozwijać swoje umiejętności na warsztatach organizowanych przez ifm electronic. To doskonała okazja, by wiedzę o najnowszych trendach w przemyśle wykorzystać w praktyce. Uczestnicy szkolą się w małych grupach, wypracowując rzeczywiste rozwiązania, mające zastosowanie na terenie zakładu produkcyjnego. Na większości wydarzeń warsztatowych omawia się bieżące nowości z zakresu technologii, jednak niewielu organizatorów umożliwia pracę na takim sprzęcie, jaki wykorzystywany jest w fabrykach w rzeczywistości. Celem dorocznych warsztatów śląskiego producenta jest właśnie przełożenie zdobytej wiedzy teoretycznej na realne działania i ich optymalizację w codziennej pracy.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem, ifm electronic planuje organizację kolejnej edycji warsztatów w roku 2019. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto śledzić aktualności na dedykowanej stronie internetowej oraz oficjalnym profilu producenta na Faceboku.

Więcej informacji znajdziesz na www.ifm.com.pl, facebook.com/ifm.electronic.poland