Przyłbica Speedglas 9100 FX od 3M – jeszcze bezpieczniejsze spawanie

Firma 3M Poland wprowadza na rynek rozkładaną przyłbicę Speedglas 9100 FX z samościemniającym się filtrem (ADF) oraz wizjerem ochronnym. Większe pole widzenia oraz wyższy poziom ochrony dróg oddechowych (klasa TH3) gwarantują użytkownikom nowego produktu 3M bezpieczniejsze i bardziej komfortowe warunki pracy.

Tak jak w przypadku poprzednich modeli, przyłbica Speedglas 9100 FX wyposażona jest w automatyczne filtry, które zaciemniają się w momencie zajarzenia łuku spawalniczego i ponownie rozjaśniają po zaprzestaniu spawania, zapewniając przez cały czas ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem. Nowością produktu jest natomiast większa (17×10 cm), przejrzysta szybka ochronna, która jest odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu zwiększa się pole widzenia w każdą stronę. Ponadto jest ona kompatybilna z większością półmasek filtrujących, które chronią użytkownika przed niebezpiecznymi zanieczyszczeniami powietrza.

– Dzięki innowacyjnym technologiom i znajomości warunków pracy spawaczy, stale podnosimy jakość produktów 3M, gwarantując naszym klientom bezpieczeństwo i większy komfort pracy. Najlepszym przykładem takich działań jest nowa przyłbica Speedglas 9100 FX. Dzięki większemu polu widzenia, doskonałej optyce, zastosowaniu różnych stopni zaciemnienia (5, 8, 9 – 13) oraz zwiększonej ochronie uszu i szyi może ona być stosowana z powodzeniem w każdym przemyśle – mówi Marta Kapała, senior marketing coordinator w dziale Bezpieczeństwa Pracy w 3M Poland.

– Równowaga pomiędzy wygodą a dużą trwałością nowej przyłbicy jest szczególnie ważna w przypadku osób, które przez wiele godzin narażone są na działanie szkodliwego promieniowania oraz zanieczyszczeń – dodaje Kapała.

 

Przyłbica Speedglas 9100 FX została wyposażona w filtry z możliwością zmiany ustawień w zależności od indywidualnych preferencji spawacza. Nowy produkt 3M spełnia wszelkie wymagane normy techniczne.

www.3m.pl