Przyznanie NEC Class 2 modułom MICO firmy Murrelektronik

Moduły MICO firmy Murrelektronik dla szaf sterujących zgodnych ze standardem UL508A dobrze sprawdziły się w inteligentnych systemach dystrybucji mocy i zabezpieczeniach obwodów odbiorczych. Ośmiu z nich przyznano ostatnio NEC Class 2, co sprzyja ich wykorzystaniu przu projektowaniu efektywnych systemów dystrybucji energii.

Obwody Class 2 są stosowane w aplikacjach o ograniczonej energii, których maksymalna moc wynosi 100 VA. Zgodnie z definicją NEC & UL, ograniczają one ryzyko zapłonu i porażenia prądem elektrycznym właśnie dzięki ograniczonej energii, dlatego też, zgodnie ze standardem UL508A (dla szaf sterujących), każdy komponent składowy i urządzenie dołączone do obwodu odbiorczego nie wymaga dodatkowych badań.

Dotychczas do budowy obwodów klasy 2 stosowane były zasilacze z certyfikatem NEC Class 2 zajmujące znaczną przestrzeń. Nie była to tania metoda, a ponadto przysparzała sporo kłopotów związanych z okablowaniem i rozplanowaniem. Dzięki oferowanym przez Murrelektronik modułom MICO z można teraz projektować systemy znacznie szybciej i taniej przy wykorzystaniu mniejszej przestrzeni montażowej.

Do zbudowania 2, 4 lub 8 oddzielnych obwodów obciążających o ograniczonej energii wymagany jest teraz jedynie standardowy zasilacz (niekoniecznie z certyfikatem NEC Class 2) połączony z modułem MICO. Łącząc kilka modułów MICO zawierających zintegrowany system mostkowy można zwiększyć liczbę kanałów w zakresie całkowitego natężenia prądu do 40 A. Komponenty podłączane do urządzeń wyjściowych MICO z oznakowaniem NEC Class 2 nie wymagają już uzyskiwania kolejnych zatwierdzeń UL. Oferowane przez MICO funkcjonalności, takie jak wyłączanie indywidualnych kanałów podczas przeciążenia, ostrzeżenia wizualne, rejestracja błędów i kaskadowe uruchamianie ścieżek prądowych pozwalają na stosowanie mniejszych zasilaczy oraz ograniczają liczbę operatorów, którzy muszą uzyskiwać dostęp do szafy sterowniczej.