Ręczny pirometr Raynger 3i Plus do aplikacji wysokotemperaturowych

Firma Raytek prezentuje nową serię pirometrów ręcznych pozwalających na elastyczne i bezpieczne monitorowanie temperatury z zakresu od 400 do 3000°C w wysokotemperaturowych aplikacjach przemysłowych. Mogą one znaleźć zastosowanie przy produkcji i przetwarzaniu stali, w przemyśle chemicznym i petrochemicznym oraz przy obróbce cieplnej i w elektrowniach.

Modele Raynger 3i Plus 1M i 2M mierzą promieniowanie w podczerwieni w zakresie krótkich fal (odpowiednio 1 μm i 1,6 μm) zapewniając dużą dokładność pomiaru ±(0,5% odczytu +1°C). Dzięki znakomitej rozdzielczości optycznej, wynoszącej 250:1, krytyczne obiekty instalacji oraz produkty mogą być monitorowane z dużej odległości. Dla zwiększenia precyzji pozycjonowania, plamka pomiarowa jest podświetlana przez dwie wiązki lasera. Co więcej, można obecnie namierzać nawet obiekty rozżarzone do czerwoności dzięki nowo wprowadzonej, opatentowanej funkcji optycznej „Red Dot”. Z kolei wykorzystanie odpornego na wysokie temperatury detektora ostrzegawczego “Red Nose” i alarmu zmniejsza ryzyko przegrzania pirometru, a więc również redukuje koszty napraw, a także pozwala uniknąć kosztownych wypadków i zapewnia bezpieczeństwo operatora.

Nowy miernik jest urządzeniem o trwałej konstrukcji, odpornym na upadki z wysokości 1 m. Jego oprogramowanie obsługuje funkcje prezentacji i analizy danych oraz wyznaczania trendów. Pojemność wewnętrznej pamięci wystarcza do zarejestrowania 4900 punktów danych. Wraz z przyrządem producent dostarcza oprogramowanie Raytek DataTemp dla środowiska Windows, obsługujące transmisję danych do komputera w czasie rzeczywistym oraz umożliwiające późniejszą obróbkę wyników pomiarów. Poza wbudowanymi interfejsami USB i Bluetooth istnieje możliwość wykorzystania aplikacji na urządzenia mobilne do wygodnego przechowywania i udostępniania danych. Wbudowany w pirometr wyświetlacz umożliwia prezentację danych w °C lub F. Zastosowany akumulator litowo-jonowy zapewnia 24-godzinny czas pracy.

www.raytek.com