Rekordowe wyniki finansowe BPSC SA w 2011 roku

  BPSC SA, największy polski producent systemów klasy ERP, osiągnął w 2011 roku 20-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży oraz najlepszy wskaźnik wzrostu zysku netto w historii działalności. Ponad 30 tys. użytkowników korzysta z systemu Impuls. Zarząd BPSC SA przewiduje, że na wyniki sprzedaży w 2012 roku pozytywnie wpłynie nowy produkt spółki, który zostanie zaprezentowany wkrótce.

  BPSC zanotowało w 2011 roku 47,4 mln zł przychodu. To o 7,8 mln zł więcej niż rok wcześniej.

  W tym samym czasie zysk netto spółki wzrósł znacząco w stosunku do 2010 roku i wyniósł po audycie 5,8 mln zł netto. Rekordowe w historii spółki wyniki finansowe potwierdzają utrzymującą się popularność systemu Impuls w grupie średnich i dużych przedsiębiorstw. Do grona klientów BPSC dołączyło w 2011 roku kolejnych 40 podmiotów reprezentujących sektor produkcyjny i dystrybucyjny.  

  Stabilna sytuacja naszych klientów oraz plany inwestycyjne potencjalnych klientów BPSC pozwalają nam optymistycznie patrzeć na realizację sprzedaży w 2012 – mówi Ignacy Miedziński, Prezes Zarządu BPSC. – Naszą odpowiedzią na potrzeby klientów będzie wprowadzenie już wkrótce nowości do naszej oferty – dodał Ignacy Miedziński.

  Trwają testy funkcjonalne nowego systemu klasy ERP, który wzbogaci ofertę BPSC jeszcze w pierwszej połowie 2012 roku. Zarząd firmy nie zdradza jednak szczegółów przedsięwzięcia. Nowy projekt może mieć pozytywny wpływ na wyniki chorzowskiej spółki, które zostaną wypracowane w tym roku.

  W ostatnim rankingu biura badawczo – analitycznego DiS spółka BPSC zajęła pierwsze miejsce w kategorii wdrożeń systemów ERP powyżej 35 użytkowników zarówno pod względem nowych projektów, jak i liczby wdrożeń narastająco. W ubiegłorocznym raporcie IDC, pośród największych dostawców aplikacji biznesowych EAS (Enterprise Application Software) w Polsce, spółka zajęła 5 pozycję za międzynarodowymi koncernami.