Rockwool zainwestuje w polskie zakłady 280 mln zł

    Duński koncern Rockwool poinformował o planach realizacji w Polsce inwestycji o wartości 280 mln zł. W ciągu ostatnich 20 lat producent izolacji ze skalnej wełny zainwestował w Polsce już przeszło miliard złotych.

    Koncern podał, że inwestycja jest częścią większego planu modernizacji parku technologicznego fabryk zlokalizowanych w Europie. Jego realizacja ma przynieść wymierne efekty: poprawę jakości produktów i usług logistycznych, a także redukcję kosztów produkcji. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie 2015 r.

    – Świeżo zatwierdzona przez grupę decyzja umocni pozycję Rockwool jako lidera na polskim rynku izolacji. Mamy duże ambicje i wiele planów dalszych usprawnień, które wzmocnią konkurencyjność grupy na kluczowych rynkach. Jednym z nich jest właśnie Polska – powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Kielar, prezes Rockwool Polska.

    – Polski rynek izolacji jest trzecim co do wielkości w Europie. Ze względu na ogłoszone kilka tygodni temu zmiany w zakresie wymogów efektywności energetycznej wchodzące w życie w latach 2014, 2017 i 2021, cechuje go również duży potencjał rozwojowy – podkreślono również.

    Rockwool Polska posiada dwie fabryki – w Cigacicach koło Zielonej Góry i w Małkini na Mazowszu. Łącznie zatrudnia w nich ponad 1,1 tys. osób. Roczna produkcja wełny mineralnej w tych zakładach to 400 tys. ton.