Firma SEEPEX, lider światowego rynku, niedawno zaprezentowała pierwszą zautomatyzowaną, przepływową pompę kawitacyjną i niemal od razu zdobyła uznane trofeum. Niemiecka Rada Wzornictwa (German Design Council) wyróżniła bowiem rozwiązanie SCT AutoAdjust nagrodą German Innovation Award. Zaawansowana technologia z Nadrenii Północnej-Westfalii została tegorocznym zwycięzcą w kategorii „Excellence in Business to Business – Machines & Engineering» oraz w kategorii nowoczesnej technologii pomp.
«To tylko kwestia regulacji » – w ten sposób firma SEEPEX opisywała swój nowy projekt w zeszłym roku. Producent specjalizujący się w zakresie przepływowych pomp kawitacyjnych po raz kolejny zademonstrował tym samym swoje doświadczenie w dziedzinie cyfryzacji: – Pompy są motorem procesów przemysłowych, ale jak dotąd prawie żadna z nich nie została zdigitalizowana, więc pozostaje duży potencjał do wykorzystania – podkreślił dr Fabian Pöhl, Global Product Manager w firmie SEEPEX. – SCT AutoAdjust to pierwsza na świecie przepływowa pompa kawitacyjna, którą można automatycznie monitorować i regulować za pomocą nowego typu jednostki hydraulicznej, przy wykorzystaniu cyfrowej technologii monitorowania i sterowania. Umożliwia to kompensację zużycia i ustawienie optymalnego punktu pracy przez cały czas. Dane operacyjne są przesyłane do chmury SEEPEX, gdzie są analizowane za pomocą sztucznej inteligencji. Prace konserwacyjne można zoptymalizować pod kątem planowania, harmonogramu przestojów procesowych oraz jak najbardziej efektywnego wykorzystania personelu i sprzętu, poprawiona wydajność pompy, zwiększona żywotność i zmniejszenie zużycia energii – właśnie w ten sposób SCT AutoAdjust osiąga maksymalną wydajność procesu przy minimalnych kosztach operacyjnych.
Nagroda German Innovation Award honoruje produkty i rozwiązania międzybranżowe, które wyróżniają się przede wszystkim koncentracją na potrzebach użytkowników i oferują wartość dodaną w porównaniu z wcześniejszymi koncepcjami.
– Innowacje, które kształtują przyszłość i poprawiają jakość życia, spotyka się we wszystkich gałęziach przemysłu. Czasami można je dostrzec od razu, ale często wymaga to większego skupienia. Wyróżnienie German Innovation Award chce to zmienić. Dzięki temu wielkie osiągnięcia stają się widoczne dla szerokiej publiczności, co zapewnia skuteczne pozycjonowanie marki na rynku – podkreślają przedstawiciele organizacji. Niemiecka Rada Wzornictwa promuje konkurencyjność firm, organizując od 1953 r. międzynarodowe konkursy nagradzające najlepsze osiągnięcia w zakresie wzornictwa, kreowania marki i innowacyjności. – Tylko dzięki doskonałemu połączeniu designu, siły marki i innowacji firmy mogą się przygotować na ostrą konkurencję w czasach Przemysłu 4.0 i cyfryzacji.
SEEPEX