SCHMIDT Technology prezentuje nowy czujnik przepływu SS 20.500 dla aplikacji w procesach wymagających odporności mechanicznej i chemicznej

Pomiar prędkości przepływu w warunkach wysokiego zapylenia i zanieczyszczenia powietrza wymaga specjalnego wykonania czujnika w taki sposób aby końcówka pomiarowa była odporna chemicznie i można ją było łatwo czyścić.

Czujnik posiada specjalny zoptymalizowany i opatentowany kształt końcówki zabezpieczający przed nieoczekiwaną kumulacją kurzu i osadu.

Dzięki temu można go stosować w wielu aplikacjach.

Użytkownik uzyskuje duże pole manewru jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego miejsca montażu przetwornika, dzięki ekstremalnie szerokiemu kątowi pomiarowemu 360° w poziomie i 90° w pionie. Szeroki zakres pomiarowy od 0.06 aż do 50 m/s stanowi o dowolności aplikacji poczynając od pomiaru prędkości w urządzeniach odpylających  poprzez procesy suszenia a kończąc na monitoringu biogazu. W aplikacjach wymagających sprzętu iskrobezpiecznego gdzie występuje niebezpieczeństwo wybuchu oparów, pyłu lub kurzu przetwornik może być dostarczony z certyfikatem ATEX: II 3D Ex tc IIIC T 125ºC |  II3 G Ex nA T4 Gc na życzenie.

Więcej informacji