Schneider Electric przejmuje Uniflair

  Schneider Electric podpisał umowę przejęcia spółki Uniflair S.p.A., trzeciego na świecie producenta kubaturowych systemów chłodzenia precyzyjnego i modułowych podłóg podniesionych dla ośrodków przetwarzania danych i zastosowań telekomunikacyjnych.

  Uniflair S.p.A. ma silną pozycję w Europie i w nowych gospodarkach, w szczególności Chinach i Indiach. Zatrudnia około 500 osób na całym świecie i oczekuje się, że wygenerowany przez spółkę zysk za ten rok przekroczy 80 mln EUR. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się we Włoszech, Indiach i Chinach.

  Uniflair S.p.A wprowadza do Schneider Electric:

  • Kompletne portfolio produktów, które stanowi uzupełnienie technologii chłodzenia rzędowego firmy Schneider Electric i ogłoszonego ostatnio rozwiązania EcoBreeze, zapewniającego ekonomiczne chłodzenie powietrza w ośrodkach przetwarzania danych.
  • Wiodącą pozycję na rynku chłodzenia ośrodków przetwarzania danych w Europie.
  • Sprawdzone możliwości projektowe i inżynieryjne, a także silne kompetencje w zakresie przygotowywania na zamówienie konstrukcji do zastosowań krytycznych, co dodatkowo wzmocni możliwości firmy Schneider Electric w zakresie dostarczania energooszczędnych rozwiązań dla ośrodków przetwarzania danych.

  Przejęcie spółki Uniflair umożliwi firmie Schneider Electric poszerzenie katalogu produktów i pozwoli zaoferować klientom pełną gamę produktów i rozwiązań chłodzących. Schneider Electric wzmocni również swoją pozycję na rynkach lokalnych, globalny dział badań i rozwoju oraz poszerzy wiedzę specjalistyczną w zakresie mechanicznych aspektów technologii chłodzenia.

  Finalizacja transakcji, uzależniona od zgody organów nadzoru, jest oczekiwana w pierwszym kwartale 2011 roku.