Schody jezdne z platformą, czyli komfort i bezpieczeństwo prac nie tylko magazynowych

Praca w magazynie, warsztacie i zakładzie produkcyjnym niezwykle często wymaga użycia drabiny, pomostu czy schodów jezdnych. Te ostatnie, ze względu na swą mobilność, doskonale sprawdzą się jako urządzenie pomocnicze podczas obsługi regałów, rozładunku aut dostawczych lub konserwacji wielkogabarytowych pojazdów. Co je wyróżnia?

Schody jezdne z platformą (Fot. KRAUSE)

Lekka konstrukcja, mobilność i wygoda

Oferowane przez niemieckiego producenta schody jezdne z platformą znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Ze względu na lekką konstrukcję (stop metali lekkich) oraz mobilność, zapewnioną przez rolki jezdne, świetnie sprawdzą się jako środek dostępu podczas prac obsługowych i konserwacyjnych pojazdów dostawczych, pomoc w pracach magazynowych oraz wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność szybkiego zapewnienia pracownikom dostępu do miejsc położonych na wysokości. Warto zwrócić uwagę na wygodną platformę roboczą, która sprawia, że schody jezdne stanowić będą nie tylko środek dostępu, ale i samodzielne – komfortowe i bezpieczne – stanowisko pracy.

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb

Konstrukcja schodów jezdnych KRAUSE standardowo obejmuje stopnie o szerokości 600, 800 lub 1000 mm, wykonane z blachy aluminiowej lub ryflowanej. Zgodnie z normą DIN EN ISO 14122 producent rekomenduje konstrukcje schodów o kącie nachylenia 45°, których głębokość wynosi 225 mm. Jeśli lokalne warunki w miejscu użytkowania wykluczają jednak takie rozwiązanie, możliwe jest zaprojektowanie bardziej stromych schodów o nachyleniu 60° – ich głębokość wyniesie wówczas 175 mm. W zależności od warunków i miejsca użytkowania, oferowane są różne rozwiązania materiałowe dla platformy roboczej: standardowo wykorzystuje się blachę aluminiową lub ryflowaną. Na indywidualne zamówienie możliwe jest także wykonanie platformy z blachy stalowej perforowanej lub kraty aluminiowej lub stalowej, które doskonale sprawdzą w użytkowaniu zewnętrznym w czasie deszczu lub opadów śniegu.

Szeroka oferta akcesoriów dodatkowych

Schody jezdne z platformą to wyjątkowy produkt, którego konstrukcję w dużej mierze może zaprojektować sam użytkownik. Wraz z konstruktorami KRAUSE zdecydują o wszystkich jej parametrach (wysokości, ilości stopni, materiale) oraz wybiorą wyposażenie dodatkowe, które w znacznym stopniu zwiększy komfort i bezpieczeństwo prowadzonych z niej prac. I tak, klient może opcjonalnie zamówić: barierkę lub drzwi zabezpieczające, zdejmowany pojemnik na narzędzia, łańcuch zabezpieczający, składane lub wkładane barierki, antypoślizgową poręcz, dodatkowe oznaczenie stopni oraz wyposażyć konstrukcję w hamulec centralny dla systemu jezdnego.

Praca w branży logistycznej i przemysłowej to ciągła walka z czasem, która decyduje o terminowości dostaw czy prac produkcyjnych. W tak zmiennym środowisku warto korzystać z rozwiązań, które dają możliwość indywidualnego projektowania narzędzi pracy i dopasowywania ich do specyficznych potrzeb użytkowników.

Więcej informacji na: http://www.krause-systems.pl/konstrukcje-specjalne/schody-z-platforma-jezdne.html

Źródło: KRAUSE