Sektor przemysłowy będzie stawiał na rozwiązania wspierające zarządzanie ryzykiem

Widoczny jest trend, w którym firmy przemysłowe, zwłaszcza w sektorach powiązanych z surowcami i energetyką, coraz częściej zwracają uwagę w stronę rozwiązań wspierających zarządzanie ryzykiem, w szczególności ryzykiem handlowym – zauważa Paweł Szklarz, dyrektor zarządzający w sektorze przemysł i energetyka w Infovide-Matrix.

Jako przykład nasz rozmówca wskazuje technologię OpenLink, która została wdrożona w kilku największych polskich przedsiębiorstwach z sektora paliwowo-energetycznego.

– Ostatnio przemyśle można również zauważyć istotne zwiększenie świadomości w zakresie konieczności zabezpieczenia infrastruktury produkcyjnej przed atakami informatycznymi – zwraca uwagę przedstawiciel Infovide-Matrix. – Spodziewamy się, że w 2015 roku coraz więcej przedsiębiorstw zarządzających infrastrukturą krytyczną będzie starało się podnieść swój poziom bezpieczeństwa w tym zakresie.

W zakresie aktywności klientów na rynku przemysłowym tradycyjnie największe wdrożenia realizowane są w sektorze energetycznym, który obecnie przechodzi intensywną transformację.

– Firmy te planują lub już realizują bardzo duże programy inwestycyjne w zakresie smart meteringu oraz rozwiązań billingowych i obsługi klienta – mówi Paweł Szklarz. – Należy jednak podkreślić, że generalnie przemysł jest segmentem rynku, który obecnie najaktywniej inwestuje w rozwiązania informatyczne a rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania systemowe w tym sektorze jest najszybsze na tle innych.