Seria QUANTEC – największa paleta modeli w swojej klasie

KUKA Roboter GmbH przedstawia nową serię robotów QUANTEC – następcę najlepiej sprzedających sie robotów serii COMP i 2000. Z ogromną gamą modeli zawierającą 15 podstawowych typów z różnymi wariantami montażu. Seria QUANTEC zapewnia świetne dopasowanie robota do poszczególnych aplikacji klientów. Po raz pierwszy, jedna rodzina robotów pokrywa cały obszar udźwigów wysokich, mieszczących sie od 90 do 300 kg przy zasięgach od 2,500 do 3,100 mm. QUANTEC sprawia, że automatyka staje się łatwiejsza: pozwala na dużą elastyczność w fazie planowania i projektowania, zmniejsza czas pracy nad koncepcją, konstrukcją oraz planowaniem zabezpieczeń.

Seria robotów QUANTEC charakteryzuje się objętością mniejszą o 25%, a co za tym idzie mniejszą wagą (nawet do 160 kg). Zasięgi i udźwigi pozostają bez zmian, co sprawiło że ta seria posiada największą gęstość mocy na rynku. Seria robotów QUANTEC jest najbardziej kompaktową w swojej klasie. Zmniejszenie zajmowanej przestrzeni pozwoliło na zwiększenie potencjalnych obszarów zastosowań w przemyśle – nawet w bardzo ograniczonych obszarach roboczych.

Lżejsze elementy serii QUANTEC pozwoliły na osiągnięcie większej dynamiki i krótszych czasy cykli oraz są sztywniejsze od poprzedników. Nowa seria robotów imponuje niezwykłą dokładnością i powtarzalnością pozycjonowania w granicach +/- 0.06 mm.

Roboty z serii QUANTEC cechują się jakością i solidną budową. Projektanci tej serii oparli swoją koncepcje na budowie modułowej. W całej rodzinie zastosowano tylko cztery silniki i cztery przekładnie. Użyty został jeden model płyty mocującej podstawę oraz ta sama flansza do mocowania narzędzi, takie same jak w poprzednich seriach. Seria QUANTEC jest więc w 100% kompatybilna z istniejącymi stanowiskami zaprojektowanymi dla serii 2000. Projekt serii QUANTEC charakteryzuje się minimalną ilością ostrych (niszczących) krawędzi. Posiada kompaktową kiść w celu dotarcia nawet do najtrudniej osiągalnych miejsc.

Zakres modeli z serii QUANTEC składa się z czterech grup:

  • QUANTEC ultra o udźwigu do 300 kg
  • QUANTEC prime o udźwigu do 240 kg, np. do zgrzewania punktowego
  • QUANTEC extra – uniwersalny, wszechstronny robot o udźwigu do 210 kg
  • QUANTEC pro o udźwigu do 120 kg