Southco rozpoczyna produkcję osłon twarzy w ramach walki z Covid-19

Southco Manufacturing Ltd., światowy lider w dziedzinie inżynieryjnych rozwiązań dostępowych z siedzibą w Warndon w Worcester, odpowiada na wyzwanie związane z epidemią COVID-19. W globalnym centrum doskonalenia, zajmującym się formowaniem wtryskowym tworzyw sztucznych oraz mającym doświadczenie w produkcji wielkoseryjnej na potrzeby motoryzacji i innych sektorów przemysłu, w rekordowym czasie opracowano wizjer ochronny zapewniający ochronę całej twarzy, w pełni zgodny z wymogami CE. Firma jest obecnie w stanie dostarczyć do odbiorców dużą ilość tego ważnego sprzętu ochronnego dla pracowników pierwszej linii.

Kompletny wizjer ochronny jest wygodny, lekki oraz łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji. Zaprojektowany w sposób umożliwiający jego użytkowanie wraz z dodatkowymi akcesoriami ochronnymi PPE (personal protective equipment), takimi jak okulary, maski czy respiratory, nadaje się do użytkowania w wielu różnych konfiguracjach. Zapewnia dystans społeczny, jednocześnie umożliwiając osobiste interakcje z pacjentami, klientami i współpracownikami.

Jako lokalny wytwórca o dużej mocy produkcyjnej, firma Southco jest w stanie zaoferować te osłony w konkurencyjnych cenach z krótkim czasem dostawy.

Oprócz tego, że wizjery Southco są już dostępne w sprzedaży, firma wykazuje się również silnym duchem społecznościowym i hojnie ofiarowała duże ilości osłon na rzecz różnych lokalnych domów opieki, organizacji charytatywnych i innych organizacji.

“Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że możemy przyczynić się do walki z tą straszną chorobą,” powiedział Philip Kempson, dyrektor zarządzający. “Southco to firma zorientowana na ludzi, mocno angażująca się w zaspokajanie potrzeb klientów. Chcemy, by cechy te pozytywnie wyróżniały nas w tych trudnych czasach. Co więcej, dzięki tej inwestycji nasze zakłady stale pracują w okresie dużej niepewności ekonomicznej i zapewniają lokalne miejsca pracy.”


Southco