Sprężarka przewoźna MOBILAIR 50 w obudowie z polietylenu (PE)

Sprężarka MOBILAIR 50 jest olbrzymim sukcesem z wielu względów. Dostarcza wystarczającą ilość sprężonego powietrza dla trzech młotów wyburzeniowych lub dla porównywalnego z nimi innego sprzętu. Jest urządzeniem klasy 5 m³, pozwalającym na elastyczne zastosowania. Nie obciąża środowiska naturalnego. Zastosowane rozwiązania sprężarki sprawdziły się wielokrotnie w trudnych warunkach placów budów, a wytrzymała, dźwiękochłonna obudowa wykonana z polietylenu podkreśla mocny wygląd konstrukcji urządzenia.

Sprężarka MOBILAIR 50 rzeczywiście przyciąga wzrok. Obudowa dźwiękoszczelna ze zintegrowanymi nadkolami może się spodobać każdemu. Jest ona wykonana ze spiekanego obrotowo polietylenu, odporna na działanie korozji i zarysowania oraz niezwykle wytrzymała. Jej wygląd delikatnie, ale jednocześnie stanowczo zwraca uwagę na to, co się pod nią znajduje: dynamika, energooszczędność, łatwość w obsłudze.

 5 m³ sprężonego powietrza na minutę przy ciśnieniu 7 bar jest dostarczane przez wysokowydajny, oszczędny blok sprężarki śrubowej ze zoptymalizowanym profilem SIGMA. Blok napędzany jest bezpośrednio, chłodzonym cieczą czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym, co sprawia, że nie występują żadne przesyłowe straty energii. Dzięki temu MOBILAIR 50 nadaje się doskonale do zasilania młotów pneumatycznych lub zastosowania urządzeń do przecisków ziemnych.

Duża moc sprężarki nie oznacza jednak wysokiego poziomu hałasu – wręcz przeciwnie. Pomiar poziomu ciśnienia akustycznego urządzenia (poziom ciśnienia akustycznego powierzchni pomiarowej zgodnie z ISO 3744) wykazał 69 dB (A), gwarantowany jest także poziom ciśnienia akustycznego <98 dB (A) zgodnie z 2000/14/EG. Sprężarka MOBILAIR 50 oszczędza nie tylko rezerwy paliwowe ale także uszy pracowników i przechodniów.

Wysoka moc nie pociąga za sobą także dużego ciężaru. Zatankowana do pełna sprężarka waży mniej niż 750 kg. W ten sposób osiągnięte zostaje korzystne obciążenie podwozia. Mały ciężar urządzenia stanowi kolejną ważną zaletę na rynku europejskim. Kierowcy mogą transportować sprężarkę MOBILAIR 50 bez dodatkowego prawa jazdy na przyczepy, a urządzenie nie musi posiadać hamulca najazdowego. Oprócz tego niski ciężar to ułatwione manewrowanie i transport.

Docenić należy także montowany seryjnie, opatentowany system regulacji przeciw zamarzaniu ANTI FROST CONTROL, który w okresach obniżonej temperatury chroni narzędzia pneumatyczne przed zamarznięciem oraz zapobiega korozji. Zwiększa to w znaczący sposób niezawodność i okres trwałości narzędzi.

Oczywiście jakość obróbki, łatwość obsługi i konserwacji odpowiadają poziomowi prezentowanemu przez nowoczesne sprężarki przewoźne. Wszystkie metalowe części karoserii zostały zabezpieczone przed działaniem korozji za pomocą cynkowania i powlekania proszkowego. Ważne dla konserwacji urządzenia elementy są łatwo dostępne, obsługa jest bardzo prosta. Panel sterowania jest przejrzysty, a użytkownik kierowany jest za pomocą łatwo zrozumiałych piktogramów.