Staamp Poland powiększa halę produkcyjną

    Staamp Poland Sp. z o.o., producent podzespołów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, rozbuduje o 2,6 tys. m kw. halę produkcyjną w Błoniu k. Warszawy. Generalnym wykonawcą prac została Brica Group Sp. z o.o. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała zamawiającego usługę, firmę Staamp Poland.

    Staamp Group powstała w 1973 roku. Od początku działalności firma specjalizuje się w dostarczaniu partnerom zintegrowanych termoplastycznych elementów formowanych wtryskowo. W jej ofercie znajduje się rozległa paleta wysokiej jakości rozwiniętych technologicznie elementów związanych z przemysłem motoryzacyjnym oraz elementów z branży AGD RTV przeznaczonych do dystrybucji na rynkach krajowych i zagranicznych. Rosnące zapotrzebowanie na produkty Staamp Group pozwoliło na otwarcie w 2007 roku oddziału w Polsce (Piastów), a w 2009 roku w Tunezji (Zriba). Rozbudowie zostanie poddana dotychczasowa hala produkcyjna w Błoniu przy ulicy Lesznowolskiej 20, w pobliżu drogi krajowej nr 92 oraz 15 km od autostrady A2.

    – Polski przemysł motoryzacyjny opiera się głównie na produkcji części, z których połowa eksportowana jest na rynki zagraniczne. Staamp Poland Sp. z o.o., rozbudowując swoją halę, staje się liderem w produkcji elementów z tworzywa sztucznego na arenie międzynarodowej – Andrea Giannelli, Dyrektor Zakładu i Członek Zarządu Staamp Poland Sp. z o.o.

    – Rozbudowa hali dla Staamp Poland Sp. z o.o. jest naturalnym efektem rosnącej popularności proponowanych przez firmę rozwiązań dla branży automotive w Europie i na świecie. Z pewnością to działanie pozwoli na zwiększenie możliwości produkcyjnych, przyczyniając się do rozwoju biznesu – mówi Wojciech Dachniewski, Starszy negocjator z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych firmy Cushman & Wakefield.

    Źródło: Cushman & Wakefield