Sterowniki ruchu nowej generacji

  Zdecentralizowana inteligencja, zdolność do komunikacji w czasie rzeczywistym z procesami sterowania wyższego poziomu oraz elastyczność zastosowań to wymogi stawiane najnowocześniejszym systemom sterowania w kontekście przemysłu z komunikacją sieciową. To właśnie te wymagania zapoczątkowały prace nad opracowaniem nowej generacji sterowników ruchu firmy Faulhaber.

  Sterowniki ruchu nowej generacji

  Podobnie jak w przypadku innych produktów Faulhaber, sterowniki nowej generacji V3.0 również są doskonale skoordynowane z mikrosilnikami DC z oferty firmy. Jednak zakres zastosowań nie ogranicza się tylko do nich.

  Nowe modele mogą być integrowane w większości systemów przemysłowych za pośrednictwem interfejsów RS232, USB, CANopen czy EtherCAT. Realizacja połączeń elektrycznych jest łatwiejsza dzięki spójnej koncepcji wtyku i szerokiej ofercie osprzętu kablowego. Szczególną uwagę zwrócono na zapewnienie łatwego i szybkiego rozruchu. Oprogramowanie Motion Manager w wersji 6 jest dostępne w nowej wersji graficznej ze zmienionym interfejsem użytkownika. Wprowadzono nowe, bardziej zaawansowane, lecz łatwe w obsłudze środowisko projektowe dla aplikacji i autarkicznych obszarów zastosowań bez kontrolerów wyższego poziomu, które dominowały do tej pory na rynku.

  Trzy dostępne warianty urządzeń pokrywają różne obszary zastosowań: sterowniki MC 5005 i MC 5010 z obudową i złączami zostały zaprojektowane do montażu w szafach sterowniczych i urządzeniach. Systemy sterowania, takie jak serwomotory ze zintegrowanym sterownikiem ruchu są wstępnie skonfigurowane i mogą być stosowane bezpośrednio w systemach automatyki.

  Inteligentny system modułowy umożliwia integrowanie różnych typów szczotkowych i bezszczotkowych serwomotorów DC w standaryzowanych obudowach. Sterownik MC 5004 został zaprojektowany do montażu w istniejących obudowach jako karta plug-in. Dostępna opcjonalnie płyta główna ułatwia realizację aplikacji wieloosiowych. Wszystkie trzy wersje bazują na tej samej technologii, oferują te same typy interfejsów, tą samą filozofię pracy i tą samą funkcjonalność.

  Autor: FAULHABER