Szybkie pakowanie bez przestojów – wdrożenie aplikacji ProSoft w firmie Clever

W miejscowości Altavilla Vicentina we Włoszech maszyna pakująca Sleever Machine firmy Clever nakłada i zaciska opaski dekoracyjne na butelkach z szybkością 18000 sztuk na godzinę. To pięć sztuk na sekundę. Można więc sobie wyobrazić, jakie straty finansowe powoduje każdorazowe zatrzymanie produkcji w celu wymiany zużytego lub pękniętego pierścienia ślizgowego. Było to dużym problemem dla Clever Machines.

Clever dostarcza różne rodzaje maszyn pakujących i aplikatorów opasek termokurczliwych. Realizują one dowolną operację pakowania wymaganą przez klienta przy różnych prędkościach produkcyjnych. Występują w wersjach liniowych i rotacyjnych, realizujących częściowe i całkowite nakładanie opasek i uszczelnień zabezpieczających. Maszyny te znajdują zastosowanie w różnych systemach pakujących w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym.

Dzięki stale wprowadzanym przez nas udoskonaleniom technologicznym, realizowanym również przy współudziale klientów, zawsze jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie pozwalające sprostać ich potrzebom mówi Tagliaferro Silverio, właściciel Clever Machines.

Gdy jeden z klientów zwrócił się z prośbą o skrócenie czasu przestojów serwisowych jego maszyny pakującej Sleever Machine wynikających z czasochłonnej wymiany pierścieni ślizgowych, firma Clever skontaktowała się z Rockwell Automation. Rockwell zasugerował rozwiązanie polegające na zastosowaniu hotspotów przemysłowych 802.11n Fast Roaming produkowanych przez ProSoft Technology wraz z kablami promieniującymi pełniącymi rolę anten na pasmo 5 GHz. Hotspot 802.11n Fast Roaming może pracować w trybie punktu dostępowego, repeatera, mostu lub klienta, zapewniając szybkość transmisji do 300 Mbps.

Wprowadzona w tych urządzeniach funkcja Fast Roaming zapewnia płynne i szybkie zestawianie połączeń ważne przede wszystkim w aplikacjach ruchomych, takich jak dostarczane przez Clever maszyny pakujące powiedział Andrea Mazzucchelli, regionalny menadżer sprzedaży z ProSoft Technology.

Uzyskaliśmy dużą liczbę transmitowanych pakietów na sekundę i niezawodną komunikację, której oczekiwaliśmy powiedział Andrea Parlato, menadżer techniczny oddziału elektrycznego firmy Clever.

Obecnie kontroler CompactLogix L36 komunikuje się z modułem Point I/O wykorzystując system radiowy od ProSoft Technology, co zapewnia szybką i niezawodną transmisję danych ze stołów obrotowych służących do nakładania i termicznego przytwierdzania etykiet do butelek.