Targi ENERGETAB 2012 – to już 25 edycja

  Tegoroczna jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Energetycznych ENERGETAB 2012 w Bielsku-Białej odbędzie się w dniach 11-14 września 2012. W tym roku podczas całych targów magazyn Control Engineering Polska wraz z wydawnictwem Trade Media International oprócz objęcia targów patronatem medialnym będzie posiadał swoje stoisko wystawiennicze.

  Targi w Bielsku-Białej, są już od wielu lat największą ekspozycją urządzeń dla branży energetycznej w Polsce. Ponad 600 wiodących dostawców technologii dla energetyki z kilkunastu krajów europejskich oraz Chin zaprezentuje najbardziej zaawansowane technologicznie maszyny, urządzenia, aparaty i materiały a także systemy automatyki, służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania.

  Jubileuszowa, 25 edycja targów ENERGETAB potrwa aż 4 dni! W tym roku organizatorzy ulegli sugestiom wielu wystawców, którzy ze względu na rekordowe ilości uczestników w ciągu ostatnich kliku lat, chcieli jak najlepiej sprostać oczekiwaniom potencjalnych klientów i partnerów biznesowych. W pierwszych dniach targów czyli we wtorek i środę, trudno jest otrzymać od wystawców wyczerpujące informację, ze względu na największą ilość przybywających na targi uczestników. Trzeciego i czwartego dnia targów najbardziej zainteresowani klienci będą mieli więcej możliwości do rozmowy z wystawcami.

  Na powierzchni 30 tysięcy metrów kwadratowych nie ma już praktycznie wolnej powierzchni wystawienniczej, zarówno w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz terenach otwartych. Świadczy to ponownie o rosnącym z roku na roku zainteresowaniu targami ENERGETAB.

  W poprzedniej edycji targów wzięło udział 680 wystawców z Europy i Azji. Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: od stacji transformatorowych, wyłączników, czy rozłączników po aparaty i systemy nadzoru, pomiarów i zabezpieczeń, maszty oświetleniowe i oprawy, zwłaszcza przystosowane do LED-owych źródeł światła, kable i przewody, urządzenia UPS czy pojazdy specjalistyczne dla energetyki po inne specjalistyczne usługi.  

  W tegorocznych targach weźmie udział ponad 600 wystawców z kilkunastu krajów Europy i Azji.

  Ekspozycja targowa obejmie następujące obszary tematyczne:

  • przesył, dystrybucję i rozdział energii elektrycznej i cieplnej,
  • wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej,
  • elektrotechnikę i elektronikę przemysłową.

  Jak co roku targom będą towarzyszyć konferencje, seminaria i prezentacje. Główna konferencja dotyczyć będzie problematyki rozwoju sieci przesyłowych i dystrybucyjnych i obejmować będzie zarówno kwestie związane z potrzebami rozbudowy i modernizacji sieci, wynikającymi ze względów niezawodności i efektywności przesyłu jak i kwestie prawne (w tym „projekt ustawy korytarzowej”) oraz finansowe. Do udziału w konferencji organizowanej wspólnie z PTPiREE zostali zaproszeni przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, Zespołu Parlamentarnego ds. Energetyki, PSE Operator S.A. i największych koncernów energetycznych.

  Konferencję przedstawiającą techniczne innowacje w zakresie eksploatacji systemów energetycznych organizuje Stowarzyszenie Elektryków Polskich, które bieżący rok ogłosiło Rokiem Doliwo–Dobrowolskiego z okazji 150 rocznicy urodzin tego pioniera w tworzeniu trójfazowego systemu prądu przemiennego.

  Dużym zainteresowaniem wystawców cieszy się tegoroczna edycja konkursu targowego na najbardziej wyróżniający się produkt  prezentowany na targach ENERGETAB. Spore zainteresowanie konkursem, świadczy o tym, że na tegorocznych targach wystawcy zaprezentują dużą gamę nowych produktów i rozwiązań.

  Spośród produktów zgłoszonych do konkursu 11-osobowa Komisja Konkursowa, złożona z wybitnych ekspertów w poszczególnych dziedzinach elektroenergetyki wyróżni najlepsze produkty, cieszącymi się wysokim prestiżem wyróżnieniami, jak:

  • puchar Ministra Gospodarki,
  • puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej,
  • statuetkę „energia w dobrych rękach” PSE – OPERATOR S.A.,
  • medal Prezesa SEP,
  • medal (złoty, srebrny lub brązowy) Targów ENERGETAB 2012,
  • medal (złoty, srebrny lub brązowy) PGE Energia Odnawialna S.A.,
  • statuetkę Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska,
  • statuetkę  „VOLTA” Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki,
  • puchar Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego,
  • statuetkę „Lwa” im. Kazimierza Szpotańskieg,
  • wyróżnienia Honorowe Targów ENERGETAB 2012.

  Wszystkie zgłoszone do konkursu produkty oznaczane są przez organizatora targów specjalną plakietką informującą o ich udziale w konkursie. Uroczyste ogłoszenie przez Komisję Konkursową wyników oraz wręczenie laureatom wyróżnień odbędzie się pierwszego dnia targów w godzinach popołudniowych.

  W zeszłorocznej edycji  spośród 52 innowacyjnych produktów zgłoszonych do konkursu targowego na wyróżniający się produkt, najbardziej prestiżowe wyróżnienie  – puchar Ministra Gospodarki uzyskał  Instytut Automatyki Systemów Energetycznych z Wrocławia, za „system do wykrywania i zapobiegania pożarom w kulowo – misowych młynach węglowych”.

  Generalnym Partnerem targów ENERGETAB jest Grupa TAURON Polska Energia S.A. – największy dystrybutor energii elektrycznej w kraju i drugi pod względem wielkości wytwórca energii elektrycznej w Polsce.

  Mimo, iż wstęp na targi jest bezpłatny, serdecznie zachęcamy wszystkich zwiedzających do zarejestrowania się na stronie internetowej www.energetab.pl