Tecton do zastosowań magazynowych

Firma LXE, stanowiąca oddział firmy EMS Technologies, ogłosiła wprowadzenie na rynek wytrzymałego komputera ręcznego Tecton do zastosowań w logistyce.

Tecton to następca urządzenia MX7 firmy LXE. Jest zgodny ze stopniem ochrony IP-65 oraz umożliwia szybsze przekazywanie danych w czasie rzeczywistym dzięki wiodącemu na rynku procesorowi PXA 320 806 MHz oraz systemowi Windows Mobile 6.5 lub Windows CE 6.0.

Urządzenie jest lekkie, z wysokim stopniem ergonomii i w najwyższej klasie wśród urządzeń przemysłowych. Tecton doskonale radzi sobie w wielu zadaniach w łańcuchu dostaw, zapewniając wysoką wydajność.

Umożliwia skanowanie w szerokim zakresie – odczytuje kody kreskowe z odległości od 10 cm do 12 m. Dzięki temu pracownicy mogą wykonywać wiele prac magazynowych, posługując się jednym urządzeniem – od odbioru paczek aż po przygotowanie palet z towarem. Kompletacja zamówień, która wymaga wiele skanowania, może być ułatwiona dzięki wygodnej odczepianej rączce z przyciskiem na dwa palce. Ponadto w każdym urządzeniu Tecton zastosowano

technologię ToughTalk firmy LXE, umożliwiającą sterowanie głosem. Klawiatura jest chroniona przed rozlanymi lub rozpylonymi substancjami chemicznymi, a elementy elektryczne są zamocowane na płytkach scalonych, co zwiększa odporność na upadki

i wstrząsy.

Urządzenie jest dostępne w konfiguracji dostosowanej do niskiej temperatury otoczenia, z programowalnym ekranem dotykowym, układami rozmrażania okien skanowania i zapasowym źródłem zasilania, które wolniej rozładowuje się w temperaturze otoczenia wynoszącej nawet –30°C.

Pierwsza oficjalna prezentacja komputera Tecton odbyła się 8 lutego w hali 5 na stoisku 641 w trakcie Międzynarodowych Targów Logistycznych LogiMat w Stuttgarcie w Niemczech. 14 marca 2011 firma LXE rozpoczęła dostarczanie urządzenia Tecton oraz wersji dostosowanej do niskich temperatur TectonCS.

www.lxe.com