Toyota Material Handling i Interroll automatyzują centrum dystrybucyjne Imnasa w Hiszpanii

Głównymi komponentami systemu transportu materiałów, zainstalowanego przez firmę Toyota Material Handling, są modułowa platforma przenośnikowa (MCP), elektrorolki RollerDrive EC 5000 i kontrolery MultiControl produkcji Interroll.

Toyota Material Handling i Interroll zainstalowały wspólnie duży, wydajny system przenośników dla firmy Imnasa w Campllong niedaleko Girony w Hiszpanii. Głównymi komponentami systemu transportu materiałów są modułowa platforma przenośnikowa (MCP), elektrorolki RollerDrive EC 5000 i kontrolery MultiControl firmy Interroll. Ten nowoczesny system o długości około 360 metrów zapewnia automatyzację przepływu towarów między budynkami, zwiększa produktywność oraz poprawia jakość obsługę klienta i warunki pracy personelu.

Zautomatyzowany system przenośników dla Imnasa został w całości zaprojektowany i zainstalowany przez Toyota Material Handling. Imnasa zajmuje się produkcją i dystrybucją sprzętu żeglarskiego z oferty wielu producentów dla firm i klientów prywatnych. Z asortymentem ponad 30000 różnych produktów, jest jednym z czołowych graczy w tym sektorze na terenie Europy.

Punktem wyjścia dla nowego systemu była budowa kompleksu budynków o powierzchni 9000 metrów kwadratowych, rozszerzającego możliwości centrum dystrybucyjnego Imnasa. Aby bezproblemowo zintegrować różne procesy robocze w istniejących i nowych budynkach, obie lokalizacje połączono systemem przenośników o długości 360 metrów, usytuowanym w tunelu. Dzięki systemowi beznaporowego transportu materiałów, towary są w ten sposób automatycznie kierowane z obszaru kompletacji, znajdującego się w istniejącym kompleksie budynków, poprzez stanowiska pakowania, do obszaru wysyłki w nowym kompleksie.

„Nowy system nie tylko umożliwił nam znaczne zwiększenie wydajności i produktywności naszego centrum dystrybucyjnego. Udało nam się również zwiększyć zadowolenie klientów dzięki szybszym i bardziej niezawodnym dostawom. Ponadto, nowy system zapewnia teraz naszej załodze znacznie większą ergonomię pracy,” powiedział Pol Revuelta, menadżer projektu w Imnasa.

Energooszczędny system transportu pudeł i pojemników za pomocą przenośników rolkowych i taśmowych obejmuje około 250 elektrorolek RollerDrive EC 5000 i 120 kontrolerów MultiControl firmy Interroll.

„Dzięki ścisłej współpracy wszystkich zaangażowanych stron, cały projekt – począwszy od planowania po uruchomienie – został zrealizowany w krótkim czasie. Wysoka jakość i elastyczna, modułowa konstrukcja produktów firmy Interroll oraz zaangażowanie jej ekspertów odegrały kluczową rolę w tym sukcesie,” powiedziała Ana Lorente, menadżer projektu w Toyota Material Handling.


Interroll