UMILL 750: Jednoczesna 5-osiowa obróbka na najwyższym poziomie

Logiczną konsekwencją udanego wprowadzenia na rynek modeli Umill 1800 i Umill 1500 firmy EMCO jest rozszerzenie jej portfolio o nowy model Umill 750 o rozmiarze w osi X równym 750 mm. To pionowe centrum do równoczesnej obróbki 5-osiowej dzięki małym gabarytom i małej przestrzeni instalacyjnej doskonale nadaje się również do obróbki większych detali. Wykonane z europejskich komponentów, gwarantuje największą precyzję i najlepszą jakość wykończenia powierzchni.

Firma EMCO, bazując na doświadczeniu w obróbce materiałów w swoich włoskich oddziałach, opracowała serię centrów obróbczych UMILL. Kolejnym modelem uzupełniającym tą serię jest pionowe centrum obróbcze UMILL 750, realizujące precyzyjną 5-osiową obróbkę w trakcie jednej operacji; zapewnia to najnowocześniejsza technologia sterowania i inteligentne rozwiązania konstrukcyjne. A wszystko to przy bardzo korzystnym współczynniku parametrów do ceny.

Strukturę maszyny wykonano z optymalnie dobranego połączenia żeliwa i spawanej stali, zapewniając maksymalną stabilność i symetrię termiczną. 45-milimetrowe prowadnice rolkowe w osiach X i Y oraz bezpośredni napęd silnika w osi Z pozwoliły na uzyskanie zakresu ruchu 750 mm w osi X, 610 mm w osi Y i 500 mm w osi Z, co umożliwia obróbkę detali o maksymalnych rozmiarach 530 x 530 x 417 mm. Kolejną zaletą jest duża sztywność konstrukcji, zapewniająca dużą precyzję i znakomite wykończenie powierzchni. Wszystkie osie mają własny, bezpośredni system pomiarowy zapewniający doskonałe wyniki obróbki. Dzięki przedniemu suportowi dostarczanemu standardowo ze stołem, detale o masie do 400 kg mogą być obrabiane bez pogorszenia jakości.

W podstawowej konfiguracji, UMILL 750 zawiera wrzeciono o maksymalnej prędkości obrotowej 15,000 rpm, chłodzone wodą.

Pomimo dużego zakresu ruchu, maszyna cechuje się małogabarytową i ergonomiczną konstrukcją. Skomplikowane operacje obróbki mogą być realizowane łatwo i efektywnie dzięki magazynkowi mieszczącemu 40 narzędzi. Co więcej, użytkownik ma możliwość dostosowania magazynka dla 60 narzędzi oraz o innych pojemnościach.

Dla zastosowanego tu wrzeciona dostępne są magazynki zgodne z HSK-A63. Duże drzwiczki maszyny ułatwiają jej załadunek. Po prawej stronie obudowy można opcjonalnie zastosować drzwiczki automatyczne do integracji inteligentnych systemów automatyki. Maszyna może być opcjonalnie wyposażona w płytkowy lub zgrzebłowy przenośnik wiórów lub system spłukiwania, zapewniający ich efektywne usuwanie. Łatwy dostęp do poszczególnych obszarów maszyny pozwala sprawnie prowadzić prace serwisowe w sposób przyjazny dla użytkownika.

UMILL 750 jest opcjonalnie dostępny z najnowszą technologią sterowania firmy Siemens (840D sl) lub Heidenhain (TNC640). Elementy sterujące są ergonomicznie rozmieszczone na panelu, który jest pochylony do przodu pod kątem i wyposażony w funkcję obrotu. Takie rozwiązanie zapewnia optymalne warunki pracy dla operatora.

Cyfrowy asystent do sterowania maszynami i kontroli procesów

emcoNNECT oznacza łączność i obsługę sieci pracujących w środowisku produkcyjnym. Jest to cyfrowy asystent procesowy do pełnej integracji użytkownika i aplikacji systemowych w świecie sterowania maszynami i procesami. Każdy etap operacyjny skupia się na użytkowniku i jego wymogach; zapewnia to bardziej optymalne planowanie procedur przy niezawodnej pracy maszyny we wszystkich trybach.

Podstawą sprzętową dla emcoNNECT jest 22-calowy panel sterowania z ekranem dotykowym i komputer przemysłowy. Dzięki łatwej i szybkiej aktualizacji i konfiguracji, emcoNNECT jest doskonale przygotowany do przyszłych wyzwań.

Zakres dostępnych aplikacji jest stale rozszerzany. Na przykład, w chwili obecnej można pobrać opcjonalnie naszą aplikację Shopfloor Data do zbierania danych maszyny i operacyjnych. Zapewnia ona kompleksowy monitoring wszystkich maszyn oraz organizację procesów w obszarze produkcji. Nowy model charakteryzuje się niezależnością maszyny i produkcji. Może być obsługiwany z urządzeń mobilnych, takich jak smartfon lub tablet.

Aby skrócić przestoje produkcyjne, obecnie opracowujemy aplikację do konserwacji profilaktycznej – Guardian. Z przyjemnością zaprezentujemy jej pierwszą wersję na naszym stoisku na targach AMB.

emcoNNECT jest standardowym wyposażeniem wszystkich maszyn ze sterowaniem Siemens 840D sl. Po zakończeniu trwających prac projektowych dla HEIDENHAIN 640 i FANUC 31i, emcoNNECT będzie dostępny na wszystkich platformach sterowania.
Zaangażowanie EMCO w program „Made in the heart of Europe” oczywiście odnosi się również do UMILL 750. Maszyny są projektowane i produkowane w Europie Środkowej we współpracy z producentami europejskimi, którzy spełniają najwyższe wymogi w zakresie jakości, produktywności i wydajności.

UMILL 750 jest idealnym pionowym centrum do jednoczesnej 5-osiowej obróbki skomplikowanych detali w małych lub dużych ilościach, spełniającym wysokie wymogi dotyczące precyzji i wykończenia powierzchni. Maszyna nadaje się zwłaszcza do produkcji narzędzi i form, do produkcji kontraktowej, motoryzacji, ogólnej produkcji mechanicznej oraz dla zaawansowanych instytucji szkoleniowych.

Dane techniczne:

Firma: EMCO