Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego NORD Systemy Napędowe Sp. z o.o. w Wiechlicach

NORD Drivesystems jest jednym z liderów w branży producentów napędów na świecie. Firma została założona w 1965 roku. Od początku istnienia NORD ustanawia wysokie standardy dzięki innowacyjnym rozwiązaniom napędowym o wysokiej jakości. Bazą Firmy NORD jest Bargteheide (koło Hamburga) w Niemczech, gdzie znajduje się główny zakład montażowy oraz centra technologiczne, logistyczne i administracyjne. Firma NORD posiada zakłady produkcyjne, punkty serwisowe i handlowe zlokalizowane na całym świecie. 

NORD w Wiechlicach

16 września 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego NORD Systemy Napędowe Sp. z o.o. w Wiechlicach. Fabryka grupy NORD zlokalizowana jest na terenach Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Wiechlicach i jest to trzeci na świecie tego typu zakład produkcyjny grupy po Chinach i Włoszech.

Wprawdzie zakład produkcyjny NORD w Wiechlicach funkcjonuje od połowy 2019 roku, ale pandemia koronawirusa dopiero teraz pozwoliła na symboliczne przecięcie wstęgi w gronie partnerów biznesowych i przyjaciół.

Podczas uroczystości zaproszonym gościom zaprezentowany został zakład produkcyjny, wyposażony nowoczesne wysokowydajne linie produkcyjne, bazujące na najnowocześniejszych technologiach wytwarzania.

NORD Drivesystems jest firmą rodzinną, która spogląda na przyszłość długoterminowo, a jej siła leży w umiejętności budowania współpracy całego zespołu lokalnie i globalnie.

Firma NORD w Wiechlicach obecnie zatrudnia 122 Pracowników i aktywnie rekrutuje na stanowiska produkcyjne do działów: montażu, uzwajalni, magazynu. Aplikacje do pracy na stanowiska produkcyjne, cieszące się największym zainteresowaniem można przesyłać na adres e-mail: praca@nord.com

Przy okazji oficjalnego otwarcia zakładu produkcyjnego w Wiechlicach, firma NORD zapowiedziała dalszy rozwój, a co za tym idzie rozbudowę zakładu NORD w Wiechlicach.