Urządzenia do destylacji próżniowej VACUDEST

W zakładach produkcyjnych produkuje, oczyszcza, utwardza i pokrywa się warstwami różne części. W tych procesach powstają co dziennie ogromne ilości ścieków przemysłowych, jak np. zużyte emulsje, pomyje itd. Ponieważ ciecze te bardzo obciążają środowisko, nie powinno się ich odprowadzać do kanalizacji. Są one kosztownie usuwane. A można zaoszczędzić na tym do 1,5 mln EUR w ciągu 10 lat.

Urządzenia do destylacji próżniowej odbierają z zanieczyszczonej przemysłowej wody procesowej większą część zawartej w niej wody i dopuszczają do usunięcia tylko niewielką ilość skoncentrowanej zanieczyszczonej wody. Poprzez oczyszczanie można ograniczyć ilość wody przeznaczonej do usunięcia oraz związane z tym koszty usuwania odpadów o co najmniej 95 % i tym samym chronić środowisko.

Urządzenia do destylacji próżniowej VACUDEST® firmy H2O umożliwiają przeprowadzenie wyjątkowo ekonomicznego procesu oczyszczania i optymalizują w ten sposób potencjał oszczędzania. Wiele technicznych funkcji gwarantuje wyjątkowo niskie zużycie energii i zapewnia najmniejsze frakcje parowania oraz minimalne ilości usuwanych odpadów. Jakość oczyszczanej wody jest tak wysoka, że można użyć jej bezpośrednio do procesów produkcji, bez konieczności obróbki dodatkowej. W ten sposób przedsiębiorstwa mogą nie tylko zaoszczędzić, ale także prowadzić zakład nieprodukujący ścieków. Dzięki temu oszczędza się zasoby świeżej wody oraz środowisko.

Specjaliści firmy H2O GmbH są do Państwa dyspozycji w dniach od 22-25.11.2011 na targach Poleko w Poznaniu (hala 3) i doradzą Państwu na temat najnowszych metod i zastosowań oczyszczania wody procesowej. Na stanowisku targowym H2O tegorocznych targów Poleko Radek Nowaczyk udzieli Państwu informacji dotyczących oczyszczania i prowadzenia obiegu wód procesowych oraz przedstawi Państwu techniczne i ekonomiczne korzyści technologii VACUDEST®.

Technologia VACUDEST® firmy H20 obchodzi w tym roku swój 25 jubileusz. W ostatnich 25 lat oczyszczono ponad 10 mln m2 ścieków przemysłowych w urządzeniach do destylacji próżniowej firmy H20. Dziś sprzedano ponad 1000 urządzeń VACUDEST® w ponad 45 krajach na świecie. Klienci H20 GmbH czerpią zyski z oszczędności kosztów dzięki użyciu tej technologii.

Więcej informacji znajduje się na www.vacudest.pl