Używane jak nowe tylko z Foeth

Firma Foeth została założona w Holandii w roku 1908 roku przez Arie Foeth. Na początku zajmowała się skupem złomu metalowego, ale z czasem i rozwojem rozszerzyła zakres swojej działalności oferując klientom dodatkowo usługi rozbiórki i demontażu. Coraz bardziej rozwijał się handel maszynami i złomem. Szybko okazało się, że na rynku jest bardzo duża potrzeba sprzedaży i zakupów używanych urządzeń. Od lat osiemdziesiątych szczególnie w rejonie Amsterdamu bardzo prężnie rozwija się przemysł chemiczny, spożywczy i farmaceutyczny, dzięki czemu zaistniała  możliwość zakupu i sprzedaży używanych urządzeń procesowych do tych branż przemysłu. Od tego czasu firma zajmuje się tylko zakupami i sprzedażą używanego sprzętu procesowego głównie w branży chemicznej, spożywczej, farmaceutycznej i recyclingu.     

W roku 2008 obchodziliśmy swoją setną rocznicę. Do tego czasu firma rozwinęła się w jednego z największych dealerów maszyn procesowych na świecie z rozbudowanym magazynem o powierzchni pond 35 000 m2, własnym zapleczem testowym i profesjonalnym warsztatem z wykwalifikowaną obsługą. W chwili obecnej sprzedajemy nasze używane urządzenia procesowe na cały świat, posiadamy wykwalifikowany zespół konsultantów i biura w Holandii, Niemczech, Polsce, Hiszpanii, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Izraelu i Indiach. Z roku na rok zwiększamy naszą sprzedaż i zatrudnienie, otwieramy nowe biura. Kupujemy coraz więcej i coraz bardziej nowoczesne urządzenia. Coraz więcej klientów podchodzi racjonalnie do zakupów urządzeń i wybiera używane urządzenia, które są tańsze, od ręki, przetestowane i w bardzo dobrym stanie technicznym. 

Nasze podejście do tego biznesu polega na spełnieniu oczekiwań klientów już na samym początku. W pierwszej kolejności staramy się pomóc naszym klientom dobrać najbardziej odpowiednie urządzenie, dopasować je do potrzeb klienta, następnie oferujemy możliwość zapoznania się z istniejącą dokumentacją, obejrzenia urządzenia na żywo u nas w Barneveld w Holandii lub w dzisiejszych czasach za pomocą transmisji na żywo (skype, teams itp.). Pomocne są również dodatkowe zdjęcia i nagrane filmy. Istotną różnicą pomiędzy naszą firmą a naszą konkurencją jest fakt, iż my kupujemy używane urządzenia do naszego magazynu. Zakupione urządzenia przechodzą cały proces przygotowania do sprzedaży. Począwszy od dekontamizacji poprzez wykonanie dokumentacji zdjęciowej, szczegółowego opisu urządzenia, aż po umieszczenie całości na naszej stronie internetowej. 

Wszystkie sprzedawane przez nas urządzenia przed wysyłką do klienta trafiają do naszego warsztatu gdzie są sprawdzane i testowane. W zależności jakiego typu jest to urządzenie takie testy są wykonywane. Testujemy urządzenia od strony mechanicznej jak również elektrycznej. Jeśli w takcie wykonywania testów okazuje się, że coś jest uszkodzone bądź nie działa to naprawiamy to lub wymieniamy na własny koszt. Zależy nam, aby nasz klient otrzymał sprawne i działające urządzenie. Bardzo ważne dla nas jest zaufanie klientów i przekonanie, że kupione u nas urządzenie jest działające i w co najmniej dobrym stanie technicznym. W ten sposób minimalizujemy ryzyko i obawy naszych klientów. Najlepszym potwierdzeniem tego jest fakt, że nasi klienci wracają do nas po kolejne zakupy. 

Istnieje wiele dodatkowych argumentów zachęcających do zakupu używanych urządzeń. Oprócz ceny bardzo istotny jest czas dostawy. Nasze urządzenia znajdują się w naszym magazynie i po wykonaniu testów i przygotowaniu do transportu są gotowe dla klienta w przeciągu zaledwie kilku dni.

Do grona naszych klientów w tej chwili należą zarówno małe firmy rodzinne jak również bardzo duże koncerny produkcyjne. 

Dzięki decyzji o zakupie używanego urządzenia firmy nie tylko oszczędzają pieniądze i czas, ale również, co w obecnych czasach jest coraz bardziej ważne dla nas wszystkich, oszczędzają środowisko naturalne, zmniejszając emisję CO2 wykazując się tym bardzo wysoką świadomością i odpowiedzialnością środowiskową. Firmy kupujące używane urządzenia są najlepszym przykładem dla innych, jak powinno dzisiaj wyglądać świadome podejście do zakupów urządzeń. 

Zapraszam do kontaktu w Polsce

Aleksander Compel

+48 661 646 772

compel@foeth.com

Proszę odwiedź naszą stronę: www.foeth.com

Obejrzyj prezentacje multimedialną: