Wciągarki łańcuchowe Yale – podnieś to bez wysiłku!

W zakładach przemysłowych podnoszenie ciężkich ładunków to codzienność. Najczęściej stosuje się do tej czynności wciągarki łańcuchowe. Szeroki wybór wciągarek marki Yale oferuje sklep podniesto.pl.

W wielu zakładach przemysłowych, a także w mniejszych warsztatach czy punktach serwisowych przemieszczanie ciężkich i często nieporęcznych ładunków to codzienność. Do tej czynności najczęściej stosowanym urządzeniem transportu bliskiego jest wciągarka łańcuchowa. Szeroki wybór wciągarek i wciągników marki Yale oferuje firma Reach Sp. z o.o. właściciel sklepu podniesto.pl.

Ręczna wciągarka łańcuchowa umożliwia łatwe podnoszenie ładunków o dużej masie i gabarytach. Napędzana jest siłą mięśni i dzięki zastosowaniu mechanizmu zwielokrotniającego siłę operatora, pozwala na łatwe manewrowanie ciężarami do nawet 50 ton.

Wciągarki tego rodzaju stosowane są nie tylko przy podnoszeniu ładunków, ale również przy napinaniu i przeciąganiu ciężkich elementów. Często używane są również przy zabezpieczaniu ładunków. Dzięki ręcznemu napędowi mają możliwość pracy tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania elektrycznego. Najczęściej stosowane są przy obsłudze różnego typu obrabiarek metali, kamienia i innych materiałów.

Wciągarki łańcuchowe Yale posiadają trzy rodzaje napędu – korbowy, dźwigniowy oraz łańcuchowy. Przy wyborze napędu należy wziąć pod uwagę miejsce podwieszenia urządzenia, jak daleko od niej znajduję się operator i w jakim tempie ma być przemieszczany ładunek.

  • Wciągarki dźwigniowe zapewniają największą precyzje pracy. Operator wykonując kilka ruchów dźwignią uzyskuje jeden obrót wałka napędowego reduktora.
  • Wciągarki korbowe umożliwiają szybszą pracę przy mniejszej precyzji. Jeden obrót korbą przez operatora przekłada się na jeden obrót wałka napędowego reduktora.
  • Wciągarki z łańcuchem napędowym umożliwiają pracę z wciągarka z odległości 2-3 metrów i zapewniają najszybsze tempo pracy. Operator przeciągając pętle łańcucha manewrowego przekazuje ruch na wałek napędowy. Jedno pełne przewinięcie pętli łańcucha to kilkanaście obrotów wałka reduktora.

Oferta marki Yale zawiera wciągarki łańcuchowe które umożliwiają przemieszczanie ładunków o masie od 250 kg do 50 ton. Dzięki niewielkiej wadze i małym gabarytom modele o udźwigu 250 kg takie jak Yale VSIII 250 czy Yale Handy 250 często wybierane przez serwisantów i majsterkowiczów. Natomiast najbardziej zaawansowane urządzenia takie jak Yale VSIII 50000 (wciągarka wyposażona w aż 18 pasm łańcuchowych) wybierana jest do bardziej specjalistycznych zastosowań. Pomiędzy wymienionymi modelami znajduje się pełna gama wciągarek o różnych udźwigach i rodzajach wykonania, co sprawia, że sprawdzają się w różnych branżach, również tych, które mają specyficzne wymagania – np wykonanie ATEX czy Cr.

Firma Reach zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiedniej wciągarki Yale, 2 letnią gwarancję i szybką dostawę.