WIDIA wprowadza nowy łamacz wióra do obróbki aluminium

Oferta płytek o geometrii AL obejmuje wiele gatunków i typów, co zwiększa wszechstronność produktów

Płytka do toczenia AL Geometry ISO stanowi ekonomiczne, uniwersalne rozwiązanie do toczenia średniego i wykańczającego aluminium i innych materiałów nieżelaznych.

Rodzina płytek ISO Turning firmy WIDIA powiększyła się o płytki o nowej geometrii AL, wzbogacające szeroką ofertę tanich rozwiązań do obróbki aluminium i materiałów nieżelaznych, adresowanych dla firm produkcyjnych małej i średniej wielkości. Płytki AL Geometry są oferowane w dwóch gatunkach, zwiększających wszechstronność obróbki: niepokrywanym węglikowym microfine WU10HT oraz WU05PT z pokryciem PVD AlTiN. Oba gatunki są dostępne dla wszystkich popularnych typów płytek, w tym C, D, R, T i V, pozwalając zwiększyć różnorodność oprzyrządowania użytkowników.

Oprócz zwiększonej wszechstronności produktów, dostępnych w wielu gatunkach i typach, płytka AL Geometry zapewnia dodatkowe korzyści. Doskonale wypolerowana powierzchnia ułatwia spływ wióra, co skraca czas ustawiania ze względu na rzadszą konieczność ręcznego usuwania wiórów po zakończeniu cyklu. Płytka szlifowana ma również ostrzejszą krawędź skrawającą, co zwiększa ogólną precyzję obróbki i zmniejsza siły skrawania. Duża niezawodność narzędzi oznacza, że klienci mogą poświęcić więcej czasu na samą obróbkę, a mniej na operacje usuwania zadziorów po jej zakończeniu, ze względu na mniejszy narost na krawędzi.

Profilowanie wykańczające cylindrycznego pręta aluminiowego N1 za pomocą płytki VBGT-AL

“Oferta płytek o geometrii AL zwiększa wszechstronność narzędzi podczas obróbki różnych komponentów, a równocześnie zapewnia dużą precyzję i niezawodność,” powiedział Anil Kumar, menedżer działu narzędzi tokarskich z firmy WIDIA. “Koncentrując się zarówno na parametrach, jak i cenie narzędzi, pomagamy klientom maksymalizować zwrot z inwestycji w nasze produkty.”

Wszechstronna, niezawodna i ekonomiczna – geometria AL jest uniwersalnym rozwiązaniem dla klientów poszukujących mniejszych sił skrawania, dłuższej żywotności narzędzi i większej produktywności podczas obróbki różnych materiałów nieżelaznych, a w szczególności aluminium. Zamówienia na nowe płytki AL i inne narzędzia do skrawania można składać za pośrednictwem dowolnego autoryzowanego partnera dystrybucyjnego WIDIA.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat geometrii AL.