Większa elastyczność pomiaru przewodności przy wykorzystaniu czujnika zdalnego

Firma Baumer dodała nowy model do rodziny mierników przewodności CombiLyz. Oprócz dostępnej wcześniej wersji kompaktowej AFI4, na rynku dostępny jest obecnie nowy model AFI5 ze zdalnym czujnikiem przewodności. Jego konstrukcja obejmuje dwa elementy: czujnik przewodności i przetwornik ze zintegrowanym wyświetlaczem CombiView. Mogą one być instalowane niezależnie od siebie i łączone za pomocą kabla.

Możliwość instalacji przetwornika i czujnika przewodności oddzielnie daje użytkownikowi dużą elastyczność. Podczas, gdy czujnik może być montowany w miejscu zapewniającym największą dokładność pomiaru, przetwornik ze zintegrowanym wyświetlaczem może być montowany tam, gdzie jest w najmniejszym stopniu narażony na wibracje. Zapewnia to równocześnie czytelność danych na ekranie i długi czas życia przyrządu. Przetwornik ze zintegrowanym wyświetlaczem CombiView nadaje się do montażu ściennego lub na rurze, i jednocześnie pozwala na obracanie go pod dowolnym kątem. Dzięki odporności na temperatury otoczenia do +85°C i wiarygodnym, dokładnym pomiarom realizowanym nawet w ekstremalnych warunkach środowiskowych, CombiLyz AFI5 oferuje szerokie pole zastosowań, zwłaszcza w ograniczonych przestrzeniach montażowych oraz w aplikacjach narażonych na silne wibracje.

Model AFI5 zapewnia tą samą funkcjonalność i niezawodność, co w przypadku poprzedniego wykonania kompaktowego. Wersja o podwyższonych wymogach higienicznych, charakteryzująca się stopniem ochrony IP 69K i konstrukcją wykonaną w całości ze stali nierdzewnej, może pracować nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Konduktometr CombiLyz może być wykorzystywany przykładowo w procesach CIP i SIP, do monitorowania koncentracji cieczy oraz do separacji faz różnego typu mediach. Dostępnych jest 14 zakresów pomiarowych od 500 µS/cm do 1000 mS/cm. Poza przewodnością analizowane jest też stężenie, temperatura, prąd wyjściowy, stany przełączników i status urządzenia.

Konduktometr charakteryzuje się maksymalnym błędem wynoszącym 1%, bardzo krótkim czasem odpowiedzi nie przekraczającym 0,3 s przy pomiarze przewodności i 15 s przy pomiarze temperatury. Zmianaenny kolor podświetlenia tła wyświetlacza (czerwony/zielony) może być wykorzystany do sygnalizacji alarmowej np. że parametry monitorowanego procesu osiągnęły wartość krytyczną wymagającą podjęcia interwencji przez użytkownika. Parametry pracy i progi alarmowe mogą być łatwo zmieniane za pomocą ekranu dotykowego, nawet w trakcie trwania procesu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.baumer.com/combilyz