Wkrętaki do zadań specjalnych

Specjalistyczne, izolowane wkrętaki FACOM Slimblade dla elektryków przemysłowych zwiększają bezpieczeństwo i precyzję pracy. Ich wyprofilowane końcówki pozwalają na łatwy dostęp do głęboko osadzonych śrub np. w skrzynkach rozdzielczych bez konieczności zdejmowania izolacji, ułatwiając utrzymywanie sprawności instalacji elektrycznych, maszyn i urządzeń.

Praca z elektrycznością wymaga dużo odpowiedzialności i rozsądku. Zwłaszcza w tej branży przestrzeganie zasad BHP jest bardzo ważne. Tymczasem aż 90% użytkowników samodzielnie zdejmuje izolację z narzędzi, aby móc dostać się wkrętakiem do trudno dostępnych miejsc! Stwarzają tym samym zagrożenie dla siebie, innych pracowników oraz dla płynności pracy w obsługiwanych zakładach.

Nowa gama wkrętaków SLIMBLADE FACOM z ultra cienkim grotem, o 27% cieńszym od poprzedniego modelu, pozwoli uniknąć ryzykownych zachowań. Średnica, w najcieńszym miejscu 15 mm, umożliwia dostanie się bez ryzyka do śrub np. w skrzynkach rozdzielczych, mechanizmach mocowania, sprężynach, czy siłownikach elektrycznych. Wkrętaki testowane przy napięciu 1000 V prądu zmiennego i 15 000 V prądu stałego zapewniają najwyższą jakość i bezpieczeństwo użytkowania potwierdzone europejskim certyfikatem IEC 60900 i amerykańskim ASTM F1505. Jednak podczas długiego używania narzędzi ważny jest także komfort pracy. Design rękojeści Protwist® pozwala użytkownikowi na pewny i komfortowy chwyt, który lepiej przenosi siłę mięśni na dokręcaną śrubę.

Dostępna pełna gama wkrętaków w kształtach i rozmiarach: płaskich (A3,5, 4, 5,5, 6,5 x 100; ADB 1 i 2 x 100; APB1X100, APB2X125), Philips (AP1x100, AP2x125 oraz APB1x100, APB2x125), Pozidriv (AD1X100, AD2X125), które pozwalają na uniwersalne zastosowanie w produkcji, transporcie, energetyce, motoryzacji, czy budownictwie. Doskonale sprawdzą się przy bieżącej konserwacji, monitoringu produkcji oraz zapewnieniu gotowości operacyjnej złożonych, w pełni zautomatyzowanych i zrobotyzowanych systemów produkcyjnych, a także w pracach zawiązanych z konserwacją instalacji elektrycznej, szaf oraz paneli elektrycznych.

Dostępne w 2 zestawach po 5 wkrętaków: AP.J5TVEPB, AD.J5TVEPB.

Koszt zestawu – 153 zł.