WOD-KAN 2006 za nami…

  Czternasta edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągówi Kanalizacji WOD-KAN już za nami. Po raz kolejny można powiedzieć, że targi okazały się sukcesem. W targach udział wzięło 362 wystawców, w tym 25 to wystawcy zagraniczni, Z każdym rokiem zarówno liczba wystawców, jak i powierzchnia wystawowa wzrasta. WOD-KAN to nie tylko wystawa, to także, a może przede wszystkim, promocja nowoczesnych technologii. Nagrodzone statuetkami Grand Prix produkty świadczą o tym, iż właśnie tutaj znajdują możliwość prezentacji firmy tworzące produkty na najwyższym światowym poziomie. Komisja przyznająca nagrody w tym roku miała nie lada problem z dokonaniem właściwego wyboru. Na uwagę zasługuje także mnogość i atrakcyjność organizowanych konferencji, m.in. konferencja „Gospodarka Wodno-Ściekowa” czy Salon „Wodociągi i Kanalizacja”. Jak co roku organizatorzy zadbali również o integrację środowiska organizując w pierwszym dniu targów uroczystość wręczenia Wyróżnień Targowych w Filharmonii Pomorskiej. Wręczeniu nagród towarzyszył bankiet oraz koncert grupy „Waldemar Malicki i przyjaciele”. W drugim dniu targów natomiast odbyła się tradycyjna biesiada, do tańca przygrywał zespół muzyczny, a wieczór uatrakcyjnił pokaz sztucznych ogni przygotowany przez firmę Saint-Gobain Wik z okazji 150-lecia istnienia tej firmy. Kolejna edycja targów planowana jest na 30 maja do 1 czerwca 2007 r.

  Produkty nagrodzone statuetką Grand Prix:

  •   Rura kamionkowa kielichowa CERALONG DN 200 L = 2,5 m zgłoszona przez firmę KERAMO-STEINZEUG N.V., oddział w Polsce (Piekary Śląskie). Jest to wyrób ekologiczny, sprawdzony od minimum 100 lat. Cechuje go doskonałość wykonania i dobre parametry techniczne.
  •   Wodomierz przemysłowy MEISTREAM zaprezentowany przez SANTECH sp. z o.o. z Warszawy. Cechą charakterystyczną tego wodomierza jest bezłożyskowe usytuowanie wirnika pomiarowego w osi pomiaru. Przedstawione rozwiązanie techniczne wyrokuje znakomite wydłużenie okresu użytkowania urządzenia pomiarowego. Cechuje go duża odporność na działania zewnętrzne.
  •   MT-703 – bateryjny, energooszczędny moduł telemetryczny z transmisją GPRS zgłoszony przez firmę AB-MICRO sp. z o.o. z Warszawy. Moduł MT-703 umożliwia dokonywanie pomiarów i bezprzewodową transmisję GPRS z miejsc o trudnych warunkach środowiskowych, pozbawionych źródeł zewnętrznego zasilania. Dzięki zastosowaniu rozwiązań energooszczędnych moduł ten może pracować na bateriach wewnętrznych przez 5 lat.

   

  Nagrodę Polskiej Fundacji Ochrony Zasobów Wodnych otrzymał:

   

  •   Separator GRP – koalescencyjny z bypassem, produkcji Amitech Poland sp. z o.o., z Gdańska. Jest to urządzenie do ochrony wód powierzchniowych przed substancjami ropopochodnymi i zanieczyszczeniami stałymi.