Wykorzystać potencjał kompozytów

Za nami najważniejsze wydarzenie branży kompozytowej 2018 roku. 9. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®, która odbyła się w dniach 16-17 października 2018 roku, zgromadziła 3250 Zwiedzających oraz 202 Wystawców z 24 krajów z całego świata.

– Jesteśmy z Państwem od pierwszej edycji targów. Zauważyliśmy, że z roku na roku impreza staje się coraz bardziej specjalistyczna. Przyjeżdżają tu ludzie, którzy wiedzą o co chcą zapytać i czym są kompozyty. Potwierdza to duży ruch na naszym stoisku oraz nowe kontakty, które udało nam się tu pozyskać. Cieszy nas, że odwiedzili nas zwiedzający z zagranicy, m.in. z Francji i Ukrainy, co pokazuje, że Targi KOMPOZYT-EXPO® to już impreza międzynarodowa.  Organizacyjnie targi oceniamy bardzo dobrze i z pewnością pojawimy się tu w przyszłym roku relacjonuje Szymon Koczwara z firmy Mastermodel s.c. 

Branżowe nowości, eksperckie prelekcje

Tegoroczną nowością na KOMPOZYT-EXPO® była specjalna Strefa LAB-CONTROL, w której firmy zaprezentowały szerszej publiczności swoje najnowsze akcesoria laboratoryjne, aparaturę analityczną, oprogramowanie, sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty i eksperckie prelekcje, które podzielono na 3 bloki tematyczne: surowce do produkcji materiałów kompozytowych, kompozyty w budownictwie i kompozyty w transporcie.

– Tym, co stanowi o wyjątkowej wartości tych warsztatów jest ekspercka wiedza, przekazywana przez najlepszych specjalistów oraz prezentacja praktycznych jej zastosowań – mówił jeden z uczestników. Warsztaty zorganizowały Politechnika Warszawska, Uniwersytet Techniczny z Drezna oraz Polski Klaster Technologii Kompozytowych.

Opinie Wystawców – najlepsza rekomendacja!

  Nasza firma od kilku lat już wystawia się na Targach KOMPOZYT-EXPO®. Jesteśmy z targów bardzo zadowoleni. Uważamy, że warto tu przyjechać, udało nam się spotkać z naszymi stałymi klientami, ale również pozyskaliśmy nowe kontakty i mamy nadzieję, że przełoży się to na zysk. Zakładam, że w przyszłym roku ponownie do państwa zawitamy – mówiła Maja Estrich z firmy VELOX Polska Sp. z o.o.

Targi komplementował również Filip Krezymon z firmy PolishStyl:

– Jest to dla nas druga edycja KOMPOZYT-EXPO®. Wystawiamy się tu, by znaleźć nowe rynki zbytu i to się udaje. Ponadto dzielimy się z naszymi klientami wiedzą, ale również sami wiele się od nich uczymy. Dzięki targom pozyskaliśmy nowych klientów i mam nadzieję, że w przyszłym roku również tu przyjedziemy. W porównaniu do innych targów tej branży KOMPOZYT-EXPO® wypadają bardzo dobrze.

Równocześnie z Międzynarodowymi Targami KOMPOZYT-EXPO® odbywały się 2. Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER Poland. Dzięki temu Zwiedzający mogli w jednym miejscu i czasie poznać i porównać szeroką ofertę przemysłową przedstawicieli dwóch niezwykle dynamicznie rozwijających się branż.

Już dziś Organizatorzy zapraszają do Krakowa na jubileuszową 10. edycję Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®, która odbędzie się w październiku 2019 r.