Zakład Boscha pod Wrocławiem coraz większy

    Grupa Bosch oddała do użytku nowy budynek produkcyjny w swojej fabryce we Wrocławiu. Powierzchnia zakładu zwiększyła się przy tym dwukrotnie do ok. 33 000 m2. Przeprowadzono także działania mające na celu poprawę infrastruktury w fabryce.

    W latach 2008 i 2009 przedsiębiorstwo zainwestowało w sumie 22,2 mln euro w rozbudowę fabryki. Do tej pory utworzono ok. 190 dodatkowych miejsc pracy, w związku z czym liczba pracowników we Wrocławiu wzrosła do ok. 790. Do końca 2011 r. zatrudnionych zostanie prawdopodobnie kolejnych 45 osób.

    Bosch produkuje we Wrocławiu komponenty hydrauliczne do układów hamulcowych: zaciski hamulcowe, hamulce bębnowe, siłowniki wspomagające hamulce oraz korektory siły hamowania. Wyroby są dostarczane producentom samochodów na całym świecie. Ponadto, w tym roku fabryka we Wrocławiu uruchomi produkcję nowego typu zacisków hamulcowych, które zostały zaprojektowane z myślą o wymaganiach pojazdów klasy średniej i wyższej. Dostawa pierwszej partii seryjnie produkowanych zacisków nowego typu przewidywana jest w połowie roku, a ich odbiorcą będzie znany w Niemczech producent luksusowych aut.

    – Inwestycja w rozwój naszej fabryki pozwoli umocnić obecność Grupy Bosch w Polsce i zwiększy możliwość zatrudniania – mówi dr Matthias Möller, dyrektor techniczny fabryki we Wrocławiu. Möller wskazuje, że inwestycja wnosi też wkład w rozwój kooperantów w tym regionie i również u nich może się przyczynić do stworzenia dodatkowych miejsc pracy.